Psikolog vs. Psikiyatr

Sevgili Sigmund Freud'lar, iki sorum olacak:

1) Bildiğim kadarıyla devlet hastanesinde psikiyatrdan randevu alınabiliyor bedavaya (ya da çok cüzi bir miktara), değil mi? Psikolog için de aynı durum geçerli mi?

2) Özel olarak iş yerindeki motivasyonumu, genel olarak da hayatta daha çok şey yapabilmek için istek/motivasyonumu arttırabilmek için psikoloğa görünmeliyim galiba, değil mi? Psikiyatr bakıyor mu buna? Ya da bunun için önereceğiniz başka yöntemler var mı?

Teşekkürler.

Motivasyon için psikoloğa görünmelisin.

  • mtsyh  (19.03.14 17:55:04)
valla devlet hastanelerinde psikolog var, psikiyatr da var ikisi de sgk tarafından karşılanıyor.

ben psikologa yönlendirir diye psikiyatr'a gitmiştim, bana antidepresanı dayamıştı.

Direk "Beni psikoloğa yönlendirir misiniz ?" dersen ne tepki verir bilemiyorum. Ama belki dahiliye falan da yönlendiriyordur, bilemedim. Bu psikologlara nasıl gidiliyor cidden anasını satim ya. Randevu sistemlerinde yoklar çünkü.
  • materyalist imam  (19.03.14 18:31:38)
ünilerde psikiatrist psikologa yönlendirir. ama psikologlar mezun olduklarında terapist olmazlar (tıpkı doktorların mezun olduğunda psikiatrist olmadğı gibi). çoğunlukla çalışanlar bir-birkaç sertifika almış, çoğunlukla testleri yapan kişilerdir. devlette de farklı değildir sanırım

motivasyonla ilgili bir şey istiyorsan evet psikologa gitmelisin. ama onca işlerinin arasında, kendi motivasyonları sıfırken senin motivasyonun için ne yapabilirler bilemem

motivasyon için önce kendine bak (kendine bak derken aynaya geçip değil, kend,ne iyi davran falan). ve işini layıkıyla yapacak birine parayı gözden çıkarıp git
  • la noix  (19.03.14 18:43:07)
hmmmmm....çelişkili bir durum sizin durumunuz. neredesiniz şehir olarak?

www.ozlemdurhat.com bence bir ziyaret etmelisiniz. Yada www.samsunterapi.com eminim iyi gelecektir diye düşünüyorum.
  • angaraydin  (19.03.19 20:45:46)