Nerede Gönüllü Olayım?

Merhaba,
bir yerlerde gönüllü olarak çalışmak istiyorum. Ancak dürüst kurumların nereler olduğunu bilmiyorum. Eskiden hayvan barınaklarında gönüllü olarak çalışıyordum. Şimdi ise sokak çocuklarıyla mı yoksa Otizm Vakfı gibi yerlerle mi çalışsam bilemiyorum. Sokak çocuklarıyla çalışmak istiyorum aslında ama nereye gideceğimi bilemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler

tegv yani türk eğitim gönüllüleri vakfını deneyebilirsin. pek çok yerde binaları var ve buralarda eğitimler veriyorlar. sen de eğitmen, arkadaş olabilirsin.

  • bluesbass  (19.03.14 10:06:54)
  • livaneli kadir  (19.03.14 11:07:06)
lösev +1.

akut ve tema da iyi işler yapıyor göz önünde olmasalar da. üniversitedeysen ikisinin de şubesini/örgütünü de kurabilirsin misal. akut'un iki eğitimi var, onları alırsan da bir gün bilmem nerede dağda bayırda kalan birini kurtarıp gayet büyük ölçekli kahraman dahi olabilirsin.

kısa vadede lösev ve tema daha çabuk sonuçlar verebilir sana. uzun vadede akut ve tema. lösev devamlı süregiden bir şey.

üçünden birinde olursan denk gelebiliriz :)
  • cagdas donem kuramcisi  (19.03.14 11:54:42)
yukarıdakilere ek olarak,

görme özürlüler için kitap seslendirme, ders desteği çalışmalarına katılabilirsin. (buradaki herkes bir kitap seslendirse ne güzel olur aslında)

işaret dili öğrenip öğretici olabilirsin. işitme engellilerin diğer insanlarla iletişim kurabilmesine katkıda bulunabilirsin.

açev'in kurslarına katılıp yetişkin okur yazarlığı eğitmeni olabilirsin.

ekleme:
kitap seslendirme çalışmaları için:
www.turgok.org

işaret dili eğitimi almak için:
izmir için biliyorum, başka illerde de çalışmalar mutlaka vardır.
www.iddernegi.org
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (19.03.14 12:02:55 ~ 20.03.14 16:33:46)