facebook ve google başka bir sayfaya yönlendiriyor

Günaydınlar arkadaşlar,

bu sabaha kadar hiç bir problem yaşamadığım facebook ve google, bu sabah girmeye çalıştığımda beni güvensiz bir internet sitesine yönlendirmeye çalışıyor. durmadan pop up çıkartıp flash'ınız eskidi diyor, ilkinde güncelleye basladım iki sanisede sahte bir flash dosyası yükledi ama bilgisayara kurmadan sildim. başka sayfalarda da sorunum yok ama cep telefonumdan dahi facebook ve google'da aynı problemi yaşıyorum.

İnternette araştırdım ve başka kitlesel problem yaşayan yok, bana mı saldiriyler anlamadım?

virüs veya spy bulaşmış.

  • ben smyrna  (19.03.14 07:38:26)
ben de bu sorunla uğraşıyorum.. tarayıcım opera... yönlenen site seagame.org.. Google için yönlenen sahte bir site ve güncelleme değil indirilen. kesinlikle indirmeyi, indirdilen .exe dosyasını çalıştırmayın!!

duyuruya girmeye çalıştığımda da şöyle oluyor:
i.hizliresim.com
ek: chrome ile de benzer mesaj geliyor... ie sıkıntısız.

ek: www.bleepingcomputer.com

tplink markalı routerlerin yönlendirilmiş olabileceğincen bahsediyor bu yazıda..

ek: aynen yazıdaki gibi.. dns yönlendiriyor.. artık bulaşan neyse, 50.28.34.201 ve 8.8.8.8 yönlendirilen site.
geçici çözüm: sorun TP Link TD-W8901G marka-model modem-router ayarlarında dnsi auto discovery olarak değiştirmek ya da opendns filan girmek.. modemi restart yapınca sorun hallomuş gibi.. antivirus bir şey bulamadı, tekrarlaması muhtemel..
  • cyclops  (19.03.14 07:38:54 ~ 07:57:41)
Sorun TPLink ile ilgili anladığım kadarıyla, ofise geldim ofiste bir problem yok.

  • alihoca  (19.03.14 08:55:55)