[]

Bilimsel Makalelerde Bir Anlatim Turu

selam,

akademik dunya icin soruyorum. diyelim deney yapilmis. 10, 20, 30, 40,..., 100 cm'lik seyler kullanilmis. bunun icin de yan yana 10 tane grafik cizilmis makalede.

soru:
altina yazilan aciklama yazisinda bu durum anlatilirken nasil anlatilir?

a) 10 cm, 20 cm, 30 cm,...., 100 cm
b) 10, 20 , 30, ..., 100 cm
c) 10, 20 , 30, ..., 100 cm's
d) 10:10:100 cm (bu olmaz heralde0
e) diger

tesekkurler

 
yararli olur umarim www.scielo.br


  • she was my baby  (18.03.14 02:42:45 ~ 02:44:25) 
bu tablolar, sayfa duzeni ve hatta birimler bile, makalenin yayinlanacagi, sunumun yapilacagi ortama gore cesitlilik gosterebilir.
genellikle, yayin icin calisma yaparken ilgili dergi / konferans vb. temsilcisinden tip formatlar ve aciklamalar alirsiniz.
en ise yarayani, ornek bir paper formatidir, icinde cesitli tablo ornekleri, citation'lar, sayfa / font filan gozukur. siz de buna gore calisiriniz.
  • viva paulista  (18.03.14 02:46:14) 
verdiginiz siklar arasinda b olur. ama tam olarak cumleyi verseniz daha cok yardimci olabiliriz gibi geliyor bana yoksa suphem mi var.


  • gel gel sarisinim sag yap gel  (18.03.14 06:38:34) 
Bu tarz şeyler genelde 10 farklı grafikte olmaz, trk grafikte yapılır bir axiste 10-100 arası değişkenler gösterilir, diğerinde onların sonuçları


  • Haldamir  (18.03.14 13:18:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.