8mbit adsl download hizi

8mbit adil kullanim kotali adsl hattim son bir saattir 5-9mb/s arasi download yapiyor. Normalde torrentte maximum 800kb/s idi.
Boyle birsey nasil mumkun olabilir? Bu arada origin uzerinden download ediyorum, steam gibi birsey. Kozmetik bir sorun degil cunku bu sure icinde 22gb doldu

Screenshot ekledim. şunu bi açıkleyiverin ya

www.image-share.com

5-9 mb arası download için hattının 50-100 mbit olması lazım. teknik olarak bakır kablolu adsl hattında ekstrem durumlar dışında zaten bu pek mumkun değil.

modemin ayarlarından bi upstream-downstream kaçmış bakabilirsin.
  • orpheus  (17.03.14 16:58:56)
Bitsin de oyle bakayim. 49gb su anda 30gb doldu 55dkda bitecek diyor. Nasil boyle birsey olur anlamis degilim

  • sabor  (17.03.14 17:07:17)
Valla dogru diyosun. 12yillik adsl kullanicisiyim boyle download gormedim arkadas. Heryer internet icinde kaldi lanet olsun

  • sabor  (17.03.14 17:21:27)
nereden indiriyorsun? eger torrentse veya baska bir p2p protokolu ise ve lokal agda baska bilgisayarlar varsa onlarda ayni dosyayi bulmus olabilir. lokal agdan indiriyordur :D

transfer hizi yanlis gozukuyor olabilir. ram'de yada cache'de kalan bir bolum varsa, onlar disk'e yazilmaya baslamistir. bu surec icerisinde boyle bir gozukme olabilir. ama bu cok kisa sureli olur.

obur turlu su anda 45mbit/sec lik bir internetin var demektir. speedtest'ten bir test et bakalim kac cikacak.
  • crucio  (17.03.14 17:57:47)
@crucio
origin adında bir platformdan indiriyorum. Bu steam'in EA versiyonu gibi birşey. agda bir tek ben varım, torrent değil. torrentte maximum 800kb/s alıyorum zaten olağan hızı aştığım hiç olmadı. Yanlış gözükmesi ihtimalinide düşündüm ama 49gb dosya şu an bitmek üzere. normal şartlarda 16saat gibi bir zaman alacaktı aşağı yukarı... download bittikten sonra speed yapcam ama koyduğum linke bir göz at. modemin sayfasında da download 8191kbps diyor...

  • sabor  (17.03.14 18:11:34)