çocukken oynadığınız oyunlar

nelerdi ?

##unutulmaya yüz tutmuş oyunlar konulu ödeve yardımcı olacak aynı zamanda.
### teşekkür ederim.

saklambaç
körebe
götkazmaca(evet var böle bi oyun)
Tabi futbol
enlen menlen tribo vardı ama nasıl anlatırım o oyunu bilemedim şimdi.
  • basond  (16.03.14 17:21:05 ~ 17:21:41)
simit
uzun eşek
birdirbir
on bir elli
yakan top
üç taş
uzağa tükürme yarışması
uzağa işeme yarışması
  • mosquera  (16.03.14 17:23:03 ~ 17:23:43)
basond'a ek olarak;
ortada sıçan
ebelemece
dokuz taş
  • papillon7  (16.03.14 17:23:50)
7 kule
capon kalesi
mucuk
zımbırzımba(15 yıl geçti ama piçin biri yüzünden dizimde halen yara izi mevcut)
kemer(kemeri saklıyorduk, sıcak-soğuk diye diye bulduruyorduk. bulan kişi de sonra milleti kovalıyordu kemerle. çogzeldi.)
  • biz siz onlar bensiz daha mutlular  (16.03.14 17:25:04 ~ 17:25:47)
Dansa davet, arkamda kimin eli var, böyle saçmasapan tekerlemeleri ve dansları olan şeyler (eksisozluk.com ) , renkli ve renksiz istop, çatlak patlak, yerden yüksek

  • aychovsky  (16.03.14 17:28:11)
  • xenophobe  (16.03.14 17:33:09)
18 - topu sektirerek gol atardık, özel vuruşların da belli gol değeri vardı fln
tüftüfle külah atma
çekmece
ebe harf söyler biz de o harfle başlayan bir şarkı söyleyip karşıya geçerdik. ya da yakalanmadan geçerdik. yerden yüksek gibi ama tam değildi.
  • bass solo take one  (16.03.14 17:36:34)
misket oynayan yok muydu yahu? biz misket oynardık deli gibi ha bir de çelik çomak.

  • in search we trust  (16.03.14 17:40:09)
Hırsız-polis de oynardık biz. Ekleyivereyim.

  • aychovsky  (16.03.14 17:42:19)
  • MouseP  (16.03.14 17:46:28)
yakar top
saklambaç
yağ satarım bal satarım
seksek
ip atlama
bir iki üç buçuk oyunu (küçük lastik topu yerden sektirip ayağını topun
üstünden geçirmece)
evcilik- bakkalcılık
yağmur sonrası toprak sahada oynanan çivi oyunu.
meşe (bilye)
gazoz kapağı ile oynadığımız şıpıdık gibi bir adı olan oyun.
beş taş
hula hop
laklak
ipin bir ucunda top diğer ucu bileğe takılıp ip atlamaca
kukla oyunu (kendi yaptığımız kuklaları konuşturmaca)
sapanla kuş kovalamaca
ağaçlara tırmanıp salıncak kurup sallanmak.

topaç vardı ama onu ben yapamazdım
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (16.03.14 17:55:26)
elimin üstünde kimim eli var
giriş çıkış ( yere oturup parmakları komutla ileri geri yapıyorsun yanan çıkıyor)
yerde ne var yer boncuk
bezirgan başı
ali babanın çiftliği (sokakta şarkı gibi söylerdik, hayvanları seslendirirdik, hayvan bulamayan yanardı)
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (16.03.14 17:58:10 ~ 18:03:05)
istop
tıp
birdirbir
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (16.03.14 18:05:35)
Tuzbuz buztuz

  • sadegazoz  (16.03.14 19:11:05)
  • sadecece  (16.03.14 19:30:52)
taş kağıt makas
çatapat patlatmak
elektrikler kesilince elimizin gölgesiyle duvarda figürler yapmak.
iki gruba ayrılıp çekişmece oynamak. yere yıkılan grup yenilmiş oluyor.
isim hayvan şehir
atlastan ülke-yer bulmaca
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (16.03.14 19:41:46)