[]

Optik Kablo ile TV Sesini Ses Sistemine Aktarmak?

Soru başlıkta aslında ama biraz daha detay vermem icab ediyor sanırım. Yeni aldığım LG 5+1 DH6530 ev sinema sistemini televizyona bağladılar. Ve televizyonun sesini ses sistemine aktarmak için optik kablo gerek dediler, gittim aldım, optik kabloyu tv'ye ve ses sistemine bağladım ama hala tv'ye bağladığım usb'den müzik oynattığımda sadece tv'den ses geliyor.

bu optik kablo için ayar falan var mı? sabahtan beri uğraşıyorum araştırıyoum olmuyor, yardım edin kardeşler komşular.


 
tv ayarlarından sesi vermesini istediğin donanımı belirlemen gerekiyor sanırım. kurcala biraz ses ayarlarını bulursun.


  • kisa bisey olsun istemistim  (16.03.14 14:17:22) 
tesadüfen buldum az önce teşekkürler, optik kablonun yönünü değiştirince oldu


  • hubris  (16.03.14 14:27:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.