Witcher 2 Overrated Mı?

çok ilerlemesemde bu sonuca vardım abi ben.

combat rezil. en son trolle kapıştım köprü meselesi ile alakalı dodgelamaya çalışıyorum olmuyor. kaçtım gibi oluyor ama yine canım gidiyor. yeteneksiz bir adam da değilim halbuki.

harita sistemi felaket. neyin ne olduğu belli değil. sik kadar simge koymuşlar tükkanlar için, kapıların hepsi de aynı tabela yok nereye girip çıktığın belli değil.

envanter sistemi allaha emanet. topladığımız şeylerin yarısı boş beleş şeyler.

trap, alşemi olayları gereksiz ve çok incik cıncık.

abartıyor muyum?

Sana katılanlar var. Ben de katılıyorum. Oyun çöp, başka şekilde özetlenemez.

Ayrıntılı:
mygodwhathassciencedone.blogspot.com.tr

Bir de şu yorum çok güzel özetlemiş:

I find a lot of problems too.

1 you are often fighting a lot of enemies which means parry is sorta pointless, you will get stabbed in the back.

2. The game seems to force you to roll around like a friggin moron.

3. Magic seems to be useless, at least in the early game.

4. fight, cutscene, fight, go exactly this direction, fight, cutscene, no you can't friggin explore do you think this is Skyrim? HA! Have some more silly story!

5. Micro managing: Ok, all you have to do is collect stuff, make potions, drink potions, meditate, and apply oils and apply stuff to your armor. Now fight. Now do it again next fight.

Yani savaşırken sürekli potion yağ falan basacaksam ne manası kaldı ki? Parry yapıyorsun arkadan yiyorsun? Tüm olay sürekli yuvarlanıp koşup potion falan basmakta.
  • Beckwith  (16.03.14 14:03:39 ~ 14:06:31)
@donut pot basmak sorun değil ama alşemi olayı karışık. bi tutorial koyma zahmetinde bulunmamışlar. envai çeşit bitki topluyoruz hangisi ne işe yarıyor?

beckwithin de dediği gibi özellikle combat çok sıkıcı. elbette herşey emrime amade olmamalı ama en basit parry olayı bile skill gerektiriyor ve efektif de değil. önündeki deüilse arkandaki vuruyor. özellikle ilk fetih bölümünde yuvarlana yuvarlana savaştım ben. igni at stun at yuvarlan vur.

amacım 'iğrenç oyun nasıl oynadınız bunu' demek değil. ama çok övülen bir oyun iyi puan almış bir oyun. bir tek bende mi problem var diye merak ediyorum.
  • mattiadestro  (16.03.14 14:17:42 ~ 14:18:55)
Oyunu hiç oynamadım sadece açılış videosunu gördüm ama şu sebepler o kadar yalan şeylerki

1 you are often fighting a lot of enemies which means parry is sorta pointless, you will get stabbed in the back.

2. The game seems to force you to roll around like a friggin moron.

3. Magic seems to be useless, at least in the early game.

4. fight, cutscene, fight, go exactly this direction, fight, cutscene, no you can't friggin explore do you think this is Skyrim? HA! Have some more silly story!

5. Micro managing: Ok, all you have to do is collect stuff, make potions, drink potions, meditate, and apply oils and apply stuff to your armor. Now fight. Now do it again next fight.
  • Nocturne  (16.03.14 14:54:29)
Neresi yalan?

1)Oyuna "Parry" koyuyorsan o zaman aynı anda birden çok düşmanı parry edebilmemiz lazım.

2) Etrafta yuvarlanmadan kapışırken olay yerinden uzaklaşıp şöyle bir tur atıp gelmeden oynayamıyorsun orası kesin.

3) Magic gerçekten gereksiz, başlarda büyük bir damage etkisi yok.

4) Oyuna dalamıyoruz, o kadar çok cutscene var ki sürekli film izler gibi onu izliyoruz

5) Bu bariz ve 2. ile bağlantılı.
  • Beckwith  (16.03.14 17:46:14)