elektro gitar çalmak

küçüklüğümden beri uktedir elektro gitar çalmak. 10 11 yaşımda ailem zorla bağlama çalmamı isteyip kursa yazdırdılar. çok güzelde öğrendim fakat hep gözüm elektro gitarda kalmıştır. Şimdi yaşım 25. Bu yaştan sonra öğrenip çalabilirmiyim tek başıma? Varmıdır tek başına elektro çalmayı öğrenen duyurucular?

ulan düşünüyorumda küçükken bağlama yerine elime elektro verselerdi neler yapardım :(

Bu filmi izle ve kendin karar ver :)

www.imdb.com
  • mtfbwy  (16.03.14 00:32:42)
bağlama ve gitar biraz sıkıntılı çalgılar. yani sıkıntılı derken ikisini birden çalan biri için sıkıntı. çünkü benzerlikleri ve farklılıkları çok fazla, bu yüzden gitarı çalarken bağlama gibi, bağlamayı çalarken gitar gibi çalmaya çalışıyorsun.

cevap olarak; evet öğrenirsin. hatta 15 yıl içinde kulağın iyice oturmuştur zaten, fiziksel olarak da parmaklarının gücü kuvveti yerindedir. pena tutuşuna bence çok takılma, mızrap gibi tutabilirsin. herkesin farklı bir teorisi var o konuda. sadece anlaman gereken kısım gitarın mantığı. pozisyon bilgisi, akor düzeni, dikey armoni ve bir kaç elektro gitara özel teknik.

internette binlerce eğitim videosu vs. var, muhakkak öğrenebilirsin.
  • ilkot  (16.03.14 00:41:27)
çalarsın tabi. hatta zor da hani içinde varsa virtüöz bile olursun.

  • nodrap  (16.03.14 00:51:17)