mini ekşi duyuru seçim anketi

yerel seçimlerde kendimce bir ikilemde kaldım. netleşmek açısından size sormak istedim. kime oy vermek istediğinizi ve nedenini yazsanız ne güzel olur.

"chp
oylar bölünmesin!1111!!1"

"hdp
çünkü sırrı gezi eylemlerinde geldi dozerin önünde durdu b'olm."

"akp
çünkü adamlar çalışıyor abi. duble yol filan."

gibi.

sevgiler.

chp. mansur yavaşı destekliyorum gerçekçi ve bizden duruyor. şu kırmızı kazaklı fotoğrafı var ya, kim düşündüyse o düğmesi iliklenmemiz kazak zoruyla kapanmış beyaz gömlek ve dikkat çeken bi renkteki kazak tam klasik halk tiplemesi.

ilçede de (çankaya) yine chp. akp siksen vermem, mhp'nin çok güçlü bir atak yapması lazım benim oyumu alabilmesi için. (sana mı kaldı aq diyenler evet bana kaldı.)
  • zazazaraeta  (15.03.14 21:46:13)
Ya ben oy vermemeyi düşünüyordum da millet ''akpye yarar illa ki ver boş kullanma'' diyor. Ben de bilmiyorum açıkçası. Onu bırak benim gibi bi kaç arkadaşım daha var. Onlar da bana soruyor. Yani bi parti seçsem 1x4 oy falan sağlarım :)

  • sadecece  (15.03.14 21:46:36)
vallahi gönlüm sırrı abi dese de oylar bölünmesin muhabbetine küfrederek de olsa sarıgül'e vereceğim gibi duruyor. epey şansı var bence.

  • kül  (15.03.14 21:47:23)
chp'ye vereceğim. seküler yobazım. akp'yi istemiyorum. ben siyasete atılana kadar idare edin. alın en büyük vaadimi de veriyorum şimdiden: kime oy vereceğinizi düşünmek zorunda kalmayacaksınız. ayıks.

  • der meister  (15.03.14 21:48:44)
chp. oylar bölünmesin. kılıçdaroğlu'nu beğenmiyorum, sarıgül'ü sevmiyorum.

  • xenophobe  (15.03.14 21:48:54)
Chp, oylar bolunmesin. Sarigulu sevmiyorum ama diger ikisini daha da sevmiyorum.

  • Idonthaveausername  (15.03.14 21:52:45)
cehape

aslında chpli değilim ama 17 aralık sürecinden beri güzel konuşuyor kılıçdaroğlu. sarıgüle de bir antipatim yok.
  • mattiadestro  (15.03.14 21:55:31 ~ 21:56:24)
oturduğum semtte chp.. büyük şehirde sarıgül'ün almasını topbaş'a tercih ederim ama elim varmaz.. olmayacağını ile bile aydemir güler'e atarım.. adam gibi adam, elim titremez..

  • mutekebbir  (15.03.14 21:55:45)
AKP , Topbaş tan memnunum, gelecek küfürleri şimdiden iade ediyorum ,

  • essoist  (15.03.14 22:12:19)
chp
oylar bölünmesin!1111!!1

  • ucan spagetticanavari  (15.03.14 22:16:44)
chp

oylar bölünmesin.
  • hepiniz oleceksiniz  (15.03.14 22:20:08)
Chp, oylar bölünmesin.

Ayrıca neden sadece oylar bölünmesin konusunda o kadar hiddetlendin anlamadım.
  • armagan  (15.03.14 22:20:32)
hepar

ismi çok güzel.

şaka şaka chp, der meister +1, en azından biraya zam gelmez belki bu kadar fazla, ya da ülkemizdeki yobazlık azalır belki, azalmasa bile en azından bunu alenen yapacak cesareti bulamazlar.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (15.03.14 22:21:32)
chp. her yaptığını takdir etmemekle beraber CHP'nin daha eşitçi ve mantıklı hareket ettiğine, edeceğine inanıyorum. ayrıca AKP'lilere (vekiller ve parti üyelerine) genel olarak "kötü insan" olarak bakıyorum.

  • ontheroad  (15.03.14 22:23:50)
chp.

  • tutun kolonyasi  (15.03.14 22:24:28)
@armagan genelde neden chp diye sorduğumda o tepkiyi alıyorum da, konu biraz gergin, esprili yazmak istemiştim. hiddet değildi :(

  • robin sparkles  (15.03.14 22:31:20)
chp - eli kuvvetlensin daha güçlü muhalefet edebilsin diye...

bu devirde halen oy vermeyeceğim diyenler var yav arkadaşlar durum vahim gidin kullanın aka vermeyin boka verin ama kullanın... yoksa fena boka sarıyor işler
  • inspectorjavert  (15.03.14 23:06:05)
ak partiye vericem. chp ve yobaz oğlu yobaz kemalistlere kafama silah dayasalar yine vermem. bunu abartı olarak söylemiyorum. kendi memleketimde olsaydım büyükşehir için mhp nin çok iyi bir adayı olduğu için mhpye verecektim ama burada melih gökçekten daha iyisi yok. mansur yavaş halkı kandırıyor. gerçekleştiremeyeceği şeyleri anlatıyor. bugüne kadar chpden bu ülkeye bir fayda gelmemiş zaten bundan mı gelecek. adamın konferansına gittim ve iyice soğudum. kısacası lafa değil icraata bakarım.

  • fuerteventura  (16.03.14 00:19:00)
@fuerteventura,

hocam melih gökçek'in çok iyi olduğunu mu düşünüyorsunuz, yoksa "o da aynı bok da kötünün iyisi, mecburen veriyoruz." mu ? eğer ilkiyse doğma büyüme ankaralı olarak sebeplerinizi dinlemek isterim. ikimizden birisi çok yanlış görüyor demektir şehri.

ha eğer ikincisi ise bir şey diyemem elbet.
  • zazazaraeta  (16.03.14 00:27:34)
Sarıgül'e vereceğim oyumu. oylar bölünmesin diye.
akp olmasın da ne olursa olsun. valla sinir harbi yaşıyorum artık ekranda adamları her gördüğümde.

  • hayaletin garip huylari  (16.03.14 00:33:40)