istifa, işten çıkma, tazminat vs.

6 yıldır (Mayıs 2008) çalıştığım şirketimden aybaşı itibariyle istifa ettim ve bugün itibariyle de hesabımızı kestik. Doğal olarak bana tazmniat ödemiyorlar. İçeride birikmiş izinlerimi, günlük ücretim üzerinden ödüyorlar bana. Çok fazla içli dışlı olduğumuz için carinin detaylarına giremedik. Nelere dikkat etmek gerekir? İstifa ettiğim için tüm haklarımdan vaz mı geçmiş oluyorum? Benden "alacağım yoktur" gibi bir ihbarname imzalamamı istediler, Pazartesi gününe salladım.

evet istifa ettiğinde kıdem tazminatı hakkın olmuyor. İzinlerinin günlük ücret üzerinden ödenmesi de normal. Alacağın kalmadıysa imzalamamak için bi sebep yok

  • thefin  (14.03.14 21:05:03)
söyledikleirn tamamen doğru. tüm paranı almadan yazıyı verme. güvensen bile.

sadece yıllık izinlerini filan alırsın. prim vs şirketin inisiyatifine kalmış alacağın varsa bile.
  • ben smyrna  (14.03.14 21:33:54)
sgk primlerin aldığın ücretten düşük yatıyorsa,
haftada kırkbeş saatten fazla çalışıyor ancak fazla çalışma ücretin ödenmiyorsa,
bayramlarda çalıştığından ekstra ücret almıyorsan,

bir avukata ulaş derim.
  • frodo253  (14.03.14 22:00:22)
eger 3600 gun ssk prim gunun varsa ve 15 yildan daha fazladir sigortailiysan istifa etsen bile tazminatini alabilirsin. ama simdi isten ciktiysan biraz denisik...

www.sskemekli.com
  • exlibris  (14.03.14 22:12:43 ~ 22:13:39)