Evinin camlarına Akp bayrağı asan komşuyu nereye şikayet etmeliyim?

Arkadaşlar 10 katlı iki blok ve toplamda 70 dairesi olan bir sitede oturuyorum. Site başbakanın devamlı kullandığı bir yol üzerinde ve site sakinlerinin %95'i akpli. Bu bilgilerden sonra sormak istediğim şey, bir daire evin bütün camlarına, cam balkonun camlarına vs asılabilecek heryere akp bayrağı afişi falan asmış. Ben bundan ciddi derecede rahatsızım. Site yöneticisi ile konuşularak çözülebilecek bir sorun değil bu. Nereye yada kime şikayet etsem sonuç alabilirim?

Neden sikayet edeceksin ki?
Sana zarari ne?

Edit, tam boyle sidik yaristirma havasi , ne hos di mi?
  • cecilia  (13.03.14 13:02:27 ~ 13:28:16)
aga sana ne adamın balkonundan camından? rahatsız oluyorsan bakma. abartmayın.

  • der meister  (13.03.14 13:04:40)
Öeh. Yani akp'den tiksinen bir insan olarak söylüyorum bunu, sana ne? İsterse akp bayrağına sarınıp gezer. Eğer senin camına, balkonuna sarkan bir görüntü, bulaşan bir pislik, akp türküleri çalınırken gelen bir gürültü filan yoksa kime, neyi, ne diye şikayet edeceksin? Saçmalama.

  • pandispanya  (13.03.14 13:06:25)
çok enteresan,
adam yasadışı olmadığı sürece herşeyi asabilir. ki abdullah öcalan posterleri asıyorlar artık. sizin camınıza yapıştırmadıysa sizi rahatsız etmemeli.

  • mat couthon  (13.03.14 13:07:12)
Şöyle bir durum var arkadaşlar. Ben camımın önüne yastığım havalansın diye astığımda akşama kalmadan uyarı yazısı gönderdiler bana cama vs birşey asmak yasak diye. Ayrıca unutmazsam asansörün resmini çekip buraya ekliyim adamlar asansörün krom kapısına AKP diye kazımışlar. Açıkcası durum gıcığıma gitmeye başladı.

  • mayday  (13.03.14 13:10:09)
Sen de CHP (ya da hangi partiyi destekliyorsan) onu yaz, senin yazdığın bilinmesin, çok sinir olurlarsa hepsini temizlemek zorunda kalırlar. Böyle bişey yapmak özgürse de senin görüşün de orada yer bulur, eşitlenirsiniz.

  • pandispanya  (13.03.14 13:11:43)
HIRSIZ VAR ve KATİL VAR yazıları yazın sizde. Hatta evinizin cephesinde kaç cam varsa her cama bir harf yazabilirsiniz ki görünürlüğü artsın.
Öyle afiş astı diye kimseyi şikayet edemezsin.

  • cliquot  (13.03.14 13:13:26)
direk dal

  • onuncu deneme  (13.03.14 13:13:36)
balkon/cam adamın değil mi istediğini asar şikayet etmenizin bir sonuç vereceğini düşünmüyorum.

  • legolasin son oku  (13.03.14 13:25:14)
"Komşularım çay içmesin çünki ben çay sevmiyorum." gibi abuk bir düşünüş bu, kimsenin şahsi görüşünden rahatsız olmamalısınız, size zarar vermediği sürece de müdahale etmemelisiniz.

Ben olsam TKP bayrağı asardım.
Siz hangi partiyi destekliyorsanız onu asın.
  • teoridefeminist pratiktegeysa  (13.03.14 13:31:00)
Bence apartmanının %95'i akp'liyse, kendi camına hibçir şey asma, kendini riske atma. Oraya buraya öyle onları sinir edip kuşkulandıracak şeyler yazabilirsin ama kendini belli etmeden :)

  • pandispanya  (13.03.14 13:32:20)
Eğer senin camına kadar gelip, görüşünü engelliyorsa tutup çek at. Yok değil ise, hiç bir şey söylemeye hakkın yok.

Ayrıca %95 Akp li ne yaa! Kaç bence, taşın ordan. Ben yaşayamam mesela orda mahalle basıkısından.
  • old possum  (13.03.14 14:24:33)
uyarı olarak kafasına sık. dikkate almazsa ayaklarına sıkarsın.

  • baldur  (13.03.14 14:26:39)
Bu tip insanlara örümcek beyinli/yobaz vb. deniyor ya, Bence sen onlardan daha örümcek beyinlisin. Kusura bakma.

AKP li değilim.
  • basond  (13.03.14 15:03:36)
asansörde kafasını kesmek de bi yöntem. @baldur'un dedikleri işe yaramazsa.

  • tescillimarka  (13.03.14 15:08:58)
Senin hane sınırlarına tecavüz yok ise yapacak bir şey yok muhtemelen.
Haa bütün sitede o yasak, bunu asma vs.vs.vs. denilip "bu" yapılıyorsa o zaten site/blok yönetiminin hatası.
Ama sen yine gerçek bir çekiç/orak al birbirlerine bağla, bir de lenin posteri as ibreti alem için. Soran olursa da TKP'liyim dersin.
Herkes özgür arkadaş.
Editasyon: @angina pektoris aynısını yazmış zaten ama öyle yapardım ben kesinlikle.
  • gece lampulu  (13.03.14 15:20:07 ~ 15:22:55)
google'a eve parti bayrağı asmak yazdım. şöyle bir şey çıktı

"Vatandaşlar, oy verme gününden önceki otuzuncu günden itibaren, propaganda süresinin bitimine kadar konutlarına, işyerlerine veya taşıtlarına, partilere veya adaylara ait bayrak, afiş veya poster gibi tanıtıcı malzemeleri asabilir veya yapıştırabilirler. Bu ilan ve reklamlar her türlü vergi ve harçtan muaftır."

yapabileceğin bir şey yok gibi gözüküyor yani.

kaynak: www.ysk.gov.tr
  • instant crush  (13.03.14 15:26:57 ~ 15:28:19)
birebirde görsen ''bence şuraya şikayet et'' diyecek adamlar burada birbirlerinden güç alıp ''agacım sana ne'' ile doldurmuşlar altını.

sana ne falan değil, ne olursa olsun hukuki olarak şikayet hakkın var. basit ''tamir ve tadiller ile korkuluk, pergole ve benzerlerinin yapımı ile bölme duvarı, bahçe duvarı, duvar kaplamaları, baca, saçak ve benzeri elamanların görüntüyü bozacak şekilde değiştirilmesi'' suçtur.

iyi bir avukat lazım sana, bu kılıf veya bir benzeri kılıfa uyduracak bu işi. hepsi bu.
  • humancentipad  (13.03.14 15:27:02)
+ basond

  • essoist  (13.03.14 15:35:39)
tabii ki de hiçbir şey yapmaya hakkın yok, senin camına asmamışlar ya. kendi takıntını insanlardan çıkartma, umarım kılıfına falan da uyduramazsın.

basit çözüm: sen de git hırsız var posteri as.
kalıcı çözüm: bir daha %95 akp 'li bir yerden ev almadan önce iyi düşün. bunu da sat gitsin. ev alma komşu al demişler.
  • aranelsurion  (13.03.14 18:07:10 ~ 18:09:58)
polise şikayet etme. kesin bilgi.

  • zvonimir  (13.03.14 18:43:12)