gaz maskesi konusunda kandirildim

Dersten cikar cikmaz eylemlere gitmek icin arkadaslarla toparlandik. Eyleme dun de gitmistim ve cok kotu gaza maruz kalmistim. Bu sefer techisatsiz gidip kuri kalabalik yapmak istemedim. Acele bi sekilde tarimsal ilaclar satan bi dukkana girip gaz maskesialdim. Adama ozellikle sordum bibergazini engeller mi diye. Daha once onun icin alan oldu diye onay verdi. Zaten ilaclama sirasinda zehirlenmemek icin kullaniliyor. Hic bi sekilde zarar gormezsin dedi. 95 lirayi acelem oldugu icin tak verdim ciktim. 2 tane filtreyle birlikteki fiyatiydi o. Biraz killandim ama aldim. Daha sonra eylemin merkezine gittim baret gozluk maske her sey tamam diyorum. Yere kapsul dusunce nasilsa hazirlikliyim diye tekmelemeye gittim. Ve inanilmaz derecede gaza maruz kaldim. Tam o sirada cevik kosturmayada basladi baska gazlar falan. Hicbir boka yaramadi. Bu neden olmus olabilir?

1-Maskeyi iyi takmamais olabilirim.
2-Adam beni kandirmis olabilir.
3-Adam beni kandirmak istemese de gazdan korur diye yanlis bi cikarimda bulunmus olabilir

Sizce hangisi

Bir de 2 ve 3 diyorsaniz bu durumda yapabilecegim bir sey var mi?

maskenin kartuşunun etrafında renk kodları var, her renk bir gaz grubu için geçerli.

okulsel.net
  • orpheus  (13.03.14 01:12:05)