Girişim Var Sermaye Yok

Selamlar,

Üniversite bitti, askerlik de bitti.. Bir şeyler yapmak istiyorum. Aklımda fikirler var, cesaret de var ama sermaye yok. Çok bir şey de lazım değil. 10-15 bin tl ile yapabileceğim fikirler.

Acaba devletin herhangi bir kurumunun benim gibi gençler için bir desteği var mı? Hibe veya uzun vadeli kredi desteği gibi.

Benim bildiğim KOSGEB var ama onda da hem önce girişimcilik kursuna gitmek gerekiyor hem de masrafı sen yap faturayı getir ben uygunsa odeyim diyor. Bende şu anda o masrafı yapacak durum yok zaten.

Var mı bir önerisi olan?

Teknogirişim var: cnr0.org

  • roket adam  (11.03.14 22:17:42)
önced bir işe gir de bikaç sene calıs. daha önce kısa süreli işlerde çalıştıgını varsayarak söylüyorum bunu. çünkü ben 4 senemi pet shopa, 2 senemi matbaaya bir senemi de lanet restoranın birine harcadım. Şimdi kendi işimi yapıyorum. yaş 22

  • Solem  (11.03.14 22:31:59)
roket adam,

Site ve içindeki bilgiler çok hoşuma gitti. Gerçekten çok faydalı bilgiler. Hepsini okudum. Ancak aklimdaki fikirler bu projeden hibe alabilecek fikirler değil. Ama düşünüp o tür bir fikirle ortaya çıkmayacağım anlamına da gelmiyor.

Solem,

Ilkokul 2 bittiğinden beri öyle ya da böyle bir yerlerde çalıştım durdum. Yaş oldu 28. Birkaç sene bir yerde çalışıp daha da fikirlerimi Ve hedeflerimi ertelemek istemiyorum.
  • hayattan sikilan adam  (11.03.14 22:41:28)
Devletin destegi cok aslinda ama eger ihtiyacin olan sermaye 10-15binlik ise bunu sagdan soldan bulman cok daha hizli olur.

  • f_d  (11.03.14 22:45:03)
Devletin ne gibi destekleri var?

  • hayattan sikilan adam  (11.03.14 22:53:11)
kosgeb, tubitak, bakanliklar ...

ama dedigim gibi bahsettiginiz miktar icin bence destekle filan hic vakit kaybetmemek en iyisi. cogu kosgeb modeli gibidir zaten.

bunlarin disinda proje yarismalari cok olur. alaniniza gore denk gelirse girersiniz, ama butun bunlarin (yukaridakiler dahil) herbiri en azindan birkac ay surer, vaktinizi alir.
  • f_d  (11.03.14 23:28:41 ~ 23:29:21)
girişiminin niteliğine göre değişir. bi değer yaratman lazım ödenek alabilmen için devletten. yeni bir şey sunuyorsan tubitak falan can atıyor destek vermek için.

  • tescillimarka  (11.03.14 23:37:58)
ticaret mi yoksa hizmet mi yoksa üretim mi?

  • ceycey e  (12.03.14 01:51:58)
Ticaret

  • hayattan sikilan adam  (12.03.14 05:52:49)