pasaport harcı muafiyet belgesi (ytü)

yazın yunanistanda 2 haftalık ücretsiz bir eğitim programına katılacağım, düzenleyen fakülte benim eğitim gördüğüm fakülteyle aynı denebilir ve duydum ki bu tip durumlarda okuldan "pasaport harcı muafiyet belgesi" alınarak 1 yıllık pasaport ücreti verilmeden alınabiliyormuş fakat okulum ne yazık ki çoğu konuda olduğu gibi bu konuda da cahil ve nereye gittiysem "yok valla burdan değil" demekten başka yardımları olamadı.

özellikle yıldız teknik üniversitesinden bu belgeyi alabilmiş birisinin rehberliğine ihtiyacım var ama bu iş genel olarak şöyle işler diyip başka okullardan alanların da yardımları işimi görecektir.

Aynı şey benim başıma 3-4 yıl önce gelmişti, rektör normalde böyle belgeleri imzalamazdı ama başı yoğun olduğu bir gün gittim anlamadan imzaladı, sonra beni arayıp iptal ettirmek istemişti ama çok uzaklardaydım:)

Rektör veya dekana gideceksin, durumu söyleyip "xxx adlı xxx numaraları üniversitemiz öğrencisi xxx amaçlı olarak yurtdışına çıkacağından pasaport harcından muaf tutulmasını rica ederim" tarzı bir belge alacaksın. Arşivde varsa hatta tam metnini de yollayabilirim.
  • tekosin  (25.05.09 01:30:30)