hafif küflenmiş sucuğu kediler yer mi?

dolapta 3-4 haftadır bekliyordu sucuk. afyondan aldığım için kangal değil de parça halde duruyordu...
yemek için aldığımda hafif yapış yapış olduğunu gördüm; üzerinde de ara ara küf vardı.

yemeye çekindim. yemediğim şey kedilere vermeye çekiniyorum; bir zararı olur mu yoksa daha farklı bir metabolizmaya mı sahipler? bilgisi olanlar yazarsa sevinirim,
sevgiler.

zarın üstündeki küf mü? yahu soyun yiyin öyleyse, yok zarın üstünde değilse yıkayıp bile yiyebilirsiniz duruma göre. ama bazı bünyeler hassas olabiliyor, içinize sinmezse yemeyin. sanki köpekler daha dayanıklı olur gibi..

  • avkatbey  (10.03.14 20:16:09)
o kadar baharatlı şeyi verme zaten bozulmamış olsa bile.

  • kayranin kedisi  (10.03.14 20:16:53)
zardaysa zarı çıkarıp ye.

  • sutlu nescafe  (10.03.14 20:40:38)
kedilere verme. onu güzelce yıka ve ye

  • ben smyrna  (10.03.14 21:00:01)
zarı marı bilmem de, sucuğun sağlamı da kediye zararlı zaten. vermeyin.

  • gochebe  (10.03.14 21:02:36)
mna bile koyar.

  • ilkot  (10.03.14 21:17:59)
sokaktaki kediler alışkındır böyle şeyler yemeye birşey olmaz.
yani 7/24 sucukla beslemeyeceksiniz zaten, 1 kerecik bişey.
Çok sokak kedisi baktım ondan biliyorum. hiçbirşey olmaz.
  • innerbliss  (10.03.14 21:20:01)
en azından pişirerek ver.

  • bal dok yala  (10.03.14 22:20:32)
yemediyseniz ve kedilere vermekten vazgeçtiyseniz ben yiyebilirim valla ^^ yiyin bir şey olmaz ben çok yedim.

  • trajikomix  (11.03.14 00:47:31)