spor ve diz kapağı

selamlar. yürürken ya da koşarken değil ama özellikle squat sırasında diz kapağımdan çatır çutur sesler geliyor. öyle böyle değil, resmen bir şeyler kırılır gibi gelmeye başladı artık. herhangi bir ağrı ya da sancı hissetmiyorum. gerçi sağ dizim çok çok hafif ağrıyor gibi.
bu durumu beslenmeyle ya da başka dinlendirici bir egzersizle düzeltebilir miyim? neyi harap ettim ben?

beton çoğunlukla.
ama koşu/yürüyüş sırasında hiçbir sıkıntı yok. dizimi büküp gerdiğimde çıkıyor bu sesler. her seferinde hem de.

  • avifa  (10.03.14 20:44:55)
ağrı olması iyi değil. bende kıkırdak zedelenmesi var, dizimi zorladığımda ağrıyor ve dediğin gibi sesler çıkmaya başlıyor. ortopediye gitmeni öneririm.

  • mayaa  (10.03.14 20:48:29)
Sol dizimde ayni durum var.Bazen yuruken ,cogunlukla da buktugumde cit ediyor.Cok fazla ustune oturmamaya ,kivirmamaya calis.

  • megacracker  (10.03.14 20:58:25)
Dinlendir. Açma germe ile esnekliğini arttır. Squat öncesi uzun uzun ısın. Squat formun hatalı da olabilir.

  • arnold schwarzeneger  (11.03.14 08:37:07)