Uyku-uyanamama

Yine bir uyuyamıyorum ve uyanamıyorum sorusu ile sizlerleyim.
Sabah ezanından önc(4.30-5 gibi) diyelim uyuyamıyorum. Eskiden bu saatte yatınca uyanabilirdim 12 gibi şimdi uyanamıyorum, uyansam da yataktan çıkamıyorum. Bazen yeşil reçeteli ilaçlar kullanıyorum (ve evet, doktor verdi) ancak öyle uyuyabiliyorum. Hani bazen çok yorgun olursun ama uyuyamazsın, devamlı öyle hissediyorum kendimi. Gün içinde dehalsiz yorgu oluyorum. En azından az uyku uyusam bile uyanabilmek istiyorum. Bi yardım edin yaw.

tiroidine ve şekerine baktır

  • kirazıseviyorum  (10.03.14 17:34:25)
@cigerdelen, fazla hareket etmiyorum aslında, genelde evdeyim. Eskiden evde spor yapardım ama onu da yapamıyorum pek.
Şekeri de gece yememeye çalışıyorum.

@kirazıseviyorum, aslında tiroid baktırmak istiyorum ama şeker aklıma gelmemişti. Şimdi düşündüm de şekerim çabuk düşer benim.
  • cy7  (10.03.14 17:43:22)
sigara çok yorar insanı. enerjisini götürür. sigara içiyorsan bir hafta içme, değişime inanamayacaksın.

  • yirmisantim  (10.03.14 18:42:15)
herkesin dediğine ek olarak b12 eksikliğinden de şüphelenebilirsin. feci halsizlik yapabiliyor.

  • görünmezkaza  (10.03.14 20:00:13)