askerlik, uzama mevzuu, dilekçe verip erken gitmek

kısa dönem askerliğin kalkması konusunda yeni bi gelişme var mı?

aldığım bi duyuma göre o iş olursa kasım 2009'dan itibaren olacakmış. bu durumda:
benim tecilim 2010 nisan'a kadar. ama muhtemel uzama durumundan yırtmak için ağustos'ta gitsem mi diye düşünüyorum. gitmek için çok geç mi? kısa dönem yedek subaylık sınavına önceki dönemde girmek için dilekçe falan veriliyordu onun son tarihi nedir?

kısa dönemin kalkması mevzu, özellikle 2003 yılından bu yana ne zaman bedelli için bir beklenti olsa öne sürülüyor. "akıllı olum elinizdeki hakkı da kaybedersiniz" gibisinden. ben kalkıcağını sanmıyorum.

  • roadrunner_merlin  (24.05.09 22:42:35)
@oadrunner_merlin
şimdi sadece askeri kesim bu konuyu gündeme getirse bende cok ciddiye almayacaktım ama ondan sonra milli savunma bakanlığıda destekleyici acıklama yapınca, istersen korkma :))
onceleri hukumet "paralı askerlik" derdi, askeriye "yok olmaz oyle şey" derdi. şimdi ikiside aynı şeyi diyor.

@geldiler

Elini cabuk tutarsan 16 hazırana kadar dilekçe verip tecilini iptal edebilirsin. Yanlız ciddi bir yığılma soz konusu yine :D işin iyi tarafı ciddi bir yığılma olunca askeriye uzun donem ihtiyacını çabuk karşılayıp geriye kalanlar kısa yapabiliyorlar. Ama ben size şunu diyeyim, yarın obur gün yine İ. Başbuğ cıkar son donemde de 60% oranında asker ihtiyacımızı karşılayabildik der. ( 3 donemdir askere arkadaşlarımı gonderiyorum hepsimi "300 kişilk taburda 600 kişi" yada "2000 kişilik taburda 3500 kişi kalıyoruz" der...? )
  • Binus  (24.05.09 23:14:13)