SAÇA KINA???

Merhaba. Sacim siyahti ama rengi acildi. Ve çok yiprandi. Yanik gibi duruyor. Daha önce sacimi hic boyamadim kinada yakmadim. Hint kinasi çok kotu diyorlar dokuyormus saci. kinayla ilgili efsaneler doğru mudut . daha önce yapip memnun kalan var midir ?

Hint kinasi degil de ben normal kina yakiyorum. Sacim koyu kahverengi. Isikta guneste falan hafif kizil gorunuyor parliyor falan. Ben memnunum acikcasi sacimi hic boyamadim iyice beyazlamadan da boyatmayi dusunmuyorum.

Dokulme konusuna gelince bisi soyleyemicem sacim belime kadar geliyor haliyle uzun olunca dokuluyor ama asiri da degil. Kina yakarken baya bi yag cay yumurta falan da koyuyorum besledigini dusunuyorum. 5 6 yildir yakiyorum ya kotu geldi kina bana diye dusunmedim hic
  • kullanicadi  (09.03.14 18:15:09)
bi qız vardı. saçları parıl parıl parlardı.

naabiyon qı bu saçlara? dedim.

kına yakıyom, sonra onun üstüne bi daha kına yakıyom dedi.

ben öyle güzel bi renk ve parlama görmedim! bildiğin koyu bordo gibi ama saçın gendi rengi gibi duruyodu bööle.
  • compadrito  (09.03.14 18:27:51)
Normal kına kullanmanı tavsiye edrim. Ben aktardan alıyorum kınayı, içine bir tatlı kaşığı zedeçal, bir kaşık zeytinyağı (istersen yumurta sarısı da koyabilirsin ama biraz ağır kokuyor kafada malum)ekliyorum, suyla güzelce karıyorum. Bir kaç saat dinlendirdikten sonra küvetin içinde güzelce saçıma yediriyorum. Streç filmle kafayı sarıyorum. Bir de tülbent bağlıyorum. En az altı saat ( gece uyuyorum genelde ) kafada tutyorum. Sabaha yıkadığım zaman, cillop gibi kızıl pırıltılar saçıyorum. Tavsiye ederim :)

  • old possum  (09.03.14 18:34:50)
old possum,

ağzım sulandı qı! gocan streçi açıp gafanı yalamıyo mu?
  • compadrito  (09.03.14 18:37:18)
@compadrito; Yok, o kokusundan nefret ettiği için o gece yanıma yanaşmıyo :) Ama doğal görüntüsünü seviyo. Saçım beyazlayana kadar kınaya devam. Sonrasını düşünürüz.

  • old possum  (09.03.14 18:39:47 ~ 18:40:40)