Spor-Body-P90x ve beslenme

1.75 boy 73 kg yim şu anda. Ektomorf vucut tipim var. Vucutta sadece fazladan göbek var. Kollar ve gövde ince gibi bir şey.
Şimdi p90x yapıyorum. Günlük 1 saat civarı saban 8-9 arası.
Amaç göbeğin gitmesi ve kaslanmak.
Beslenme tarafını oturtamadım. Protein elimden geldiğince alıyorum ama, karbonhidrat ta şart. Fakat işin içinde göbeği eritmekte var.

Millet spor sonrası danalar gibi pilava makarnaya abanıyor karbonhidrat için.
Ben bunu yaparsam göbek kolay kolay gitmeyecekmiş gibi geliyor. Yapmazsamda kastan kaybedecekmişim gibi geliyor.

Fikir alabilir miyim ?

kas yapmak için günlük kalori ihtiyacından fazlasını almalısın kilo vermek için ise daha azını o yüzden bana göre sağlam bir bulk dönemine gir biraz kütle yap sonra definasyona gir. birde o boy ve kilodaysan ektomorf olamazsın eğer öyle isen nasıl göbek yaptın hayret ediyorum.

  • lathspell  (09.03.14 11:21:10)
sorun milletin yaptığını yapmak bence sonucta herkesin vucudu farklı söyleyeceklerim tamamen tavsiye niteliğinde olup sorumluluk kabul etmiyorum peşinen söylim :D

spor geçmişin yoksa p90x senin icin cok ağır gelir

p90x den tut da diğer hepsi aynı hareketleri set sayılarını sırasını ya da temposunu değiştirerek oluşturulan programlar bence yani yapacağın şeyler standart aslında yeni bi hareket ya da kas grubu keşfedilmediği sürece de böyle kalacak

karbonhidrat hepimizin malumu enerji icin şart yani vucudun ilk olarak kullandığı enerjiyi karbonhidradtan sağlıyor sonra depolanmış yağ sonra da kaslardan

bu durumda derdin göbek eritmekse yapmak gereken benim de zamanında yaptıgım hızlı tempo interval dedikleri yürüyüş ama minimum 40dk olmalı 1-1,5 saat yapabiliyosan ne ala zamanla arttırman tavsiyemdir cünkü vücuda kücük süprizler yapman gerekir bi yerden sonra rutine bağlar ve vucut tepki vermez zayıflayamazsın

spor saatini bana sorarsan sabah kardio şeklinde yapmanını öneririm 40dk den 90dk ye kadar çıkarttığında sabahları yaptıgında yağ yakımı maksimuma ulaşacaktır fakat aksamları şekeri karbondhidratı kesmen gerekir

haftada 3 gün de ağırlık çalışman body değil ama fitness şeklinde 1 saat kasmadan p90xin antremanları olur youtbeden 8min abs ya da 300 spartalı workout videoları var onlardan kendine program oluşturabilirsin ama bunları yaparken de rutine bağlaman lazım pramit şeklinde yapmanı önerim setleri

ilk hamlığı attıktan sonra hacim istiyosan çok ağırlık az tekrar parçalamak istiyosan az ağırlık çok tekrar yapman gerekir

protein miktarı ise vucut ağırlığınnın 2 katı şeklinde olmalı 73kg isen 150 gramdan aşağı protein almaman lazım

dips yapmak bence ağırlık çalışmaktan daha faydalı mümkün olduğunca alet kullanmadan çalışmanı öneririm kendi ağırlığınla

bench dedikleri göğüs kasları icinse incline yapmanı tavsiye ederim üst göğüs kaslarını çalıştırır ve kare diye tabir edilen göğüs oluşur genetik faktörler haric

mekik ise çekmek icin mekik çekme mekik çekince oradaki yağların yandığını iddia edenler oalcaktır bence alakası bile yok

mekiğin cok türlüsü var p90xde görürsün russian twist i ayrıca tavsiye ederim meşhur adonisler icin şart

ismini unuttum ama sehpaya yatmak suretiyle bacakları aşağı yukarı indirmekle fena halde adonis cıkartılıyo aynısını dips ile de yapmak mümkün

aklıma gelenler bunlar
  • murtazaaaaaa  (09.03.14 11:36:51)