Glikoz Şurubu

ülker ürünlerinde var.

- peki eti'de var mı?

- kullanmayan çikolata markaları var mı bildiğiniz?

Eti'de de var. Ülkerin lavivası mı ne var onda yok.

Onun dışında torku kullanmıyor, nestle de bazı ürünlerinde kullanmıyor. ekşisözlükte de böyle bir başlık vardı bu arada sanırım onu da bir aratırsanız daha geniş yelpazede cevaba ulaşabilirsiniz.
  • sanal hayvan  (08.03.14 16:38:38)
şeker masummuş hâline getirmeyin durumu.

glikoz şurubu kaka, şeker cici!

yok öyle bişey!

şeker zehir, diğeri çok daha zehir.

(bkz: insülin direnci/@compadrito)'ya koyduğum videoyu seyredin. İngilizce, sabır, anlayabilecek temel bilgi ve vakit yoksa, ben size özetini yazdım yukarıdaki cümleyle.

amblajlı yiyecek ve içeceklerden uzaklaştıkça, geleceğinize yatırım yaparsınız.

tarihteki köylülere bakın, onnar nası yaşıyosa, onnarı taklit etmeye çalışın. hareket olarak da!
  • compadrito  (08.03.14 16:43:54 ~ 16:46:43)
ülker bütün antep fıstıklı çikolatasında yokmuş. şimdi baktım. torkuda ise glikoz şurubu yok ama pancar şurubu varmış. onun ne olduğunu bilmiyorum.

compadrito, evde çikolata var ama yemiyorum... açıklamamı yapayım da :)
  • kırmızıkaşekaban  (08.03.14 16:43:58 ~ 16:44:50)
kaşekabancım,

bende dark var, %85 kakao, arada bi atıyom bi tık! çükületasız hayat mı geçer qı?
  • compadrito  (08.03.14 16:48:07 ~ 16:48:24)
glikoz şurubu paketlenmiş ve işlenmiş gıdalarda olduğu gibi ucuz pastanelerin ürünlerinde de var ne yazık ki.

kendi yiyeceğimizi elimizden geldiğince kendimiz pişirmeliyiz. bunu da ben ekleyeyim.
  • mea maxima culpa  (08.03.14 16:58:55)
tadelle ve sarelle kullanmıyormuş.

  • instant crush  (08.03.14 17:42:55)