ne yapmalıyım? lütfen yol gösterin

şuan halihazırda doğu akdeniz üniversitesi'nde hazırlık okuyorum. 20 yaşındayım. ama bir türlü bu şehre alışamıyorum. sıkıntıdan başıma ağrılar giriyor. okulu bıraksam eve gidip ne yapacağım? ailem zaten karşı çıkıyor. bölümden falan memnunum da ortamdan ve kıbrıs'ın sıkıcılığından hiç memnun değilim. ayrıca memnun olmadığım daha birçok şey var. istanbul'da yaşıyorum normalde ve ordan ayrılmak istemiyorum. okulu bıraksam mı, kayıt mı dondursam? kayıt dondurma istediğim zaman kaldığım yerden devam edebilirim anlamına mı geliyor? ne yapayım sizce? çok kafam karışık.

bölümden memnun değilim deseydin bırak diyecektim ama bitir okulunu.

  • instant crush  (08.03.14 15:49:14)
okul dediğin göz açıp gapayasıya geçen bi süre.

bi baltaya sap olmamışın hayâtı bi türlü geçmek bilmiyo ama.
  • compadrito  (08.03.14 16:05:28)
kas bitir. kendine hobiler edin bu arada, kafa dağıttırır biraz olsun.

  • parola58  (08.03.14 16:32:14)
Kuzenim ordan mezun oldu geçen yıl. Istemeyerek gitmisti. Geri gelirken kahrolarak geldi ayrılıyor diye. Bölümünüzden memnunsanız çevrenizi genişletip eğlenceli hale getirmeyi denemenizi öneririm.

  • optimist vs pesimist  (08.03.14 17:18:07)
istanbuldaki bir özel okula yatay geçiş yap?

Merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş diye bir şey çıktı. Araştır onu.

Yani sınavdan aldığın puana göre, o yılki puanlar üzerinden aynı bölüm olmak koşuluyla tekrar tercih yapar gibi yatay geçiş yapabiliyorsun. Ortalamaya gerek olamadan.
  • hatunlarin tercih ettigi pic  (08.03.14 18:20:00 ~ 18:20:34)