Fas'ta gidilecek, görülecek yer?

Selamlar efenim,

Dedik ki bir Fas'a gidelim ama hangi şehre? şöyle yaklaşık 5-6 günümüz olacak orada, ben Fez-Marakeş-Kazablanka diyorum, siz ne diyorsunuz, nerelere gideyim, nasıl gideyim? Bir de Fez e mi yoksa Marakeş e mi uçakla inmek daha iyi olur bir rota belirlemek açısından?

şuna biraz göz gezdirin isterseniz
eksisozluk.com

  • bikedigördüm  (07.03.14 19:22:27)
ben fas'ta çok fazla vaktimin de olmaması dolayısıyla marakeş'e gittim, 3 günlüğüne. 3 gün biraz fazlaymış ama iki tam ideal. oradan kazablanka'ya giderim diyordum ama kaldığım hosteldekiler bana kazablanka'da hiçbir şey olmadığını, güzel bir yer ama neden çok turistik olduğunu anlamadıklarını söylediler. dolayısıyla gitmedim. ama fez'i çok övdüler. vaktim olsa oraya da giderdim.
marakeş'te 2 gün kalıp sonra bir gece çöl turuna çıkıp çölde çadırlarda kalmak çok zevkli olabilir. öyle çok inanılmaz pahalı da değil.
başlangıç olarak fez marakeş çok fark etmez diye düşünüyorum. fez konusunda tam emin değilim ama marakeş tam bir tipik afrika'dan nasibini almış, eski, karmaşık bir müslüman kenti. bir anda kendinizi orada bulunca bi dumur olabilme ihtimali var. belki fez de öyledir ama bilmiyorum.
ben olsam önce 2 gün marakeş, sonra günübirlik kazablanka ve kalan günlerde de fez'de takılırdım heralde sizin planınıza göre.
  • tannen  (08.03.14 11:54:25)