programlama ile para kazananlar

merhabalar

öncelikle ben biyomühendisim. fakültede matlab öğrendim ve sonrasında 2 yıl da okulda asistanlığını yaptım. matlabın bi c# bi java olmadığını biliyorum. ancak algoritma yazmak çok keyifli geldi ve en azından matlab'da iyidim yani. demek istediğim konuya tamamen fransız değilim.

diyorum ki dışarıdan özel sertifikalı falan c# dersleri alayım. biyolojik mevzulardır, biyomühendislik üretim aşamalarıdır, işte daha nasıl kullanılır program yazmak bilemiyorum, piyasada kullanılmak üzere program yazıp satma ihtimalim nedir.
laboratuvarda akadeisyenliğime devam ederken bir de bu alanda iş bağlayabilme şansım olur mu? ayrıca bu iş için istanbul'da yaşamak şart mı? ben antalya'da yaşarken bu işleri internetten bağlayıp/teslim edemez miyim?

ders alıp, belki bi yerlerde stajla filan birebir deneyim kazanıcam. bunun bilincindeyim.

**maddi olarak ne kadar getirisi olur bana?

**bir de amacım app filan geliştirmekse hangi dili/programı öğrenmemi tavsiye edersiniz?

programcı olmak için bilgisayar mühendisi olman gerekmiyor
internetin olduğu sürece uganda'dan bİle çalışabilirsin

  • ferit85  (07.03.14 14:32:14)