42 yaşında iflas etmiş bir adam ne yapabilir ?

arkadaşlar uzun yıllar kendi gıda şirketinin sahibi olup iflas eden bir adam ne iş yapabilir ?

kendini sıksa en fazla 15 milyar parası çıkar

hiç mi birikmiş parası yok?

  • false pretension  (06.03.14 16:59:27)
15 milyarla işi çok zor. üstüne de bir 15 daha çekip ufak çaplı bir tekel bayi açabilir. ama dükkan kirası falan derken kıt kanaat geçinebilir. tabi konuşmak kolay, geçmiş olsun.

  • burty  (06.03.14 17:05:44)
dedim ya,bütün imkanlarını ortaya koysa 15 bini çıkar.

hadi arkadaşlar illa ki birinin aklına birşey gelir
  • romayi kurtaran itfaiyeci  (06.03.14 17:19:32)
ya dalga geçiyorum sanmayın ama buyuk bi sehirde yasıyosa çiğköfteci açabilir.hiç bi maliyeti oldugunu sanmam, bizim insanımıza çiğköfte diye çamur versen de yiyo ayrıca.bunlara ek olara arabası yoksa bi araba alıp korsan taksilik yapabilir ese dosta.küçük bir tuhafiye, bijuteri tarzı bişey olabilir.lise, ilkokul falan varsa onların etrafına tostcu, ev yemekleri yapan bi yer acılabilir.ev yemekleri cok pahalıya gidiyo zaten iyi kazandırır.

bunlara ek olarak pazarcılıkta da fena para yok.
  • arabayimben  (06.03.14 17:23:48)
@arabayimben inanki hepsini düşündük ama,korsan taksiden artık eskisi gibi para kalmıyor. aldığın risk de cabası.

çiğköfteci de ev beylikdüzü'nde olduğundan uygun bir yer bulamıyor. ayrıca da çevre de çok fazla var.
  • romayi kurtaran itfaiyeci  (06.03.14 17:27:25)
çok şey yapabilir. bi defa paradan daha önemlisi elinde ticaret tecrübesi ve ilişkiler vardır. bunları değerlendirmesi gerekir. yoksa 15 milyar bir iş kurmaya yetmez.

  • orpheus  (06.03.14 17:28:05)
çiğköfteci olmazsa. yer bulabilirsen börekçi yada su(damacana) işi makuldür

  • kokoreç  (06.03.14 17:54:04)
Okullarda kantinci olarak çalışabilir, okullar ihale düzenliyorlar bir baksın ona.

  • elikası  (06.03.14 18:56:09)
merterden falan filan ucuza bişeyler alıp küçücük bi butik tarzı yer acılabilir.bizim ıssız sokagın basında bile var, demek ki satılıyor.ev yemegını dusunun bence cok gidiyo.ama dedikleri gibi ilişkiler vs.onemli..onları kullanırsa bişeyler yapabilir.üzülmeyin içinizi ferah tutun, 42 yas cok genç bi yaş hersey hallolur :)

  • arabayimben  (06.03.14 21:09:32)
Başka gıda şirketlerinde çeşitli pozisyonlarda çalışabilir.

  • Beckwith  (06.03.14 21:12:02)
uzun yıllar kendi gıda şirketi varsa, mutlaka patron çevresi vardır kendi sektöründen. birini ikna etmeye çalışsın bence. bayilik alıp, bir süre yüksek yüzdesini adama yollasın gelirin. 15 bin liraya da kendine uygun bir dükkan bulur anca zaten.

  • john lee hooker  (06.03.14 21:13:43)
Bayilik kesinlikle.

  • arnold schwarzeneger  (07.03.14 08:09:21)
damacanayla su işi.

  • [silinmiş]  (07.03.14 08:11:18)
Bak arkadaşım iyi ve işlek bir yerde (çok işlek olması da şart değil) bir küçük yer kiralayıp çay ocağı açsın bence. şaka değil, çok iyi para var o işte.

Not: Eniştem yıllarca (30.000 nüfuslu ilçe) bu işi yaptı ve lokanta işletiyor artık.
Bunu örnek verme sebebim şu; küçük yerlerde daha çok esnafa çay taşıdığın için belki parasal "cash" döngüsü 4/4 lük olmaz ama 4/2 olsa da yeter. Çünkü her taraf esnaf olduğu için paranı %100 olarak almasan bile karşılığında esnafın ürününü alırsın en azından en kötü ihtimalle.
(Misal kasap, Manav, Berber, ayakabıcı vs.vs.)
umarım işini düzeltir.
  • gece lampulu  (07.03.14 08:21:26 ~ 12:59:49)
Şantiyelerde veya fabrikalarda mekan ve mutfak kurulumu işverenden olmak üzere yemekhane işletebilir.

  • zombi  (07.03.14 09:45:32 ~ 09:46:00)