önce italya sonra fransa önce almanya...

arkadaşlar erasmus'ta tabi eğer egemen iti piçi köpeği yüzünden iptal edilmezse,

bu ülkelerin hangisinde 700 euro'ya rahat geçinilir, tabi yurt vs neyse kalacaksak o ayrı değil 700 e dahil sayın.

  • fortisvita  (05.03.14 19:43:51)
almanya ve italya hakkında bir şey söylemem bilmeden ama fransa'da 2 sene öğrencilik yapmıs biri olarak 700 euro adam akıllı bir evde oturursan sadece kiraya gider (hepsi değil ona yakın bir meblağ). ben 560 euro'ya 20 metrede kalıyordum, arkadaşım ise paris'te 15 metre kare daire'de 690 euro'ya kalıyordu. kardeşim aynı şekilde Nice'te 22 metre kare daireye 670 euro veriyor. yani demek istediğim fransa pahalı bir ülke kira açısından.

  • fransızkalanadam  (05.03.14 20:16:23 ~ 20:16:49)
almanyada yurda her sey dahil 240 euro falan veriyordum. sigara falan icmiyorsan 700e gecinilir sehirden sehre degismekle beraber. yurtta yer bulamazsan kiralari bilmiyorum. sehir de onemli munih cok anormal pahali diyorlar mesela.

ama erasmus icin almanyaya gitmeni tavsiye etmem italya fransa varken.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (06.03.14 02:22:51)