işyerinde siyaset

işyerinde siyaset ve din konuları konuşulması ne kadar doğru? mobbing'e girer mi? huzursuz oluyorum, sizce ne yapılması gerekiyor?

bu tip şeyler mobbing'e girmez, tacize girer esasen. rahatsızlığınızı kibarca dile getirmeniz yeterli olur bence.

  • vecihi ile fikret  (05.03.14 15:47:27)
Konuşanların özel bir rahatsızlığı yoksa ya da baskı yoksa ne olacak ki? Derdiniz tam olarak nedir, onu anlatırsanız yardımcı olalım.

  • long live rock n roll  (05.03.14 15:47:30)
size görüşlerinizi açıklamanız için bir baskı yoksa girmez bence. Hani durumu ayrıntılı anlatmamışsınız, nasıl konuşuluyor, insanlar kendi aralarında mı konuşuyor, amir gelip "bütün solcular/sağcılar ölsün" diye mi bağırıyor? Ülkenin ortamı malum, seçim kapıda, herkes bunları konuşuyor zaten. O yüzden nasıl konuştukları ve size nasıl yansıdığı önemli.

  • whoosie  (05.03.14 15:50:18)
şu an ki durumdan ötürü, eğer siz akp'liyseniz ve üstleriniz bu konuda sizi rahatsız ediyorsa 10 numara mağduriyet hikayesinden olayı yargıya kadar bile götürebilirsiniz.

eğer siz başka partiliyseniz, üstleriniz akp'liyse size "siyaset konuşmamaya dikkat edin" deyip geri yollarlar ya da idealist birine denk gelirseniz yine yargı yolu.

tabii burada konuşmaların sizin üzerinize geldiğini varsayıyorum. yani biraz sizin görüşünüzle ilgili olarak baskı kurmaya yönelik.
  • nawar  (05.03.14 16:40:08)
sizi ilgilendiren bir yanı yoksa, hakaret falan edilmiyorsa, bir sakıncası yok. konu siyaset, din falan olunca "üf ayıp" deyip rafa kaldırmayı doğru bulmuyorum, herkes konuşabilmeli. Yok eğer üstünüze üstünüze geliyorlarsa, ne bileyim akşama pilavlıya çağrılıyorsanız, fikriniz ısrarla soruluyor, şahsınızın dahil olduğu bir gruba hakaret falan ediliyorsa haklısınız, olmaması lazım.

her şekilde, yasal yolları denerseniz bir halt elde etmeniz son derece güç. tabii sizin siyasi/dini görüşünüz ve karşının görüşüne göre sonuç çok verimli de olabilir, burası türkiye nihayetinde.
  • aranelsurion  (05.03.14 16:49:40)