Telekom GSM Sektörü ile İlgili Gelecek Teknolojiler

selamlar,
yüksek lisans sunumu için gsm sektöründe yakın gelecekteki böyle değişik teknolojiler, hayatımıza girecek yenilikler vs ile ilgili video bulmam gerekiyor.

Örneğin elektrik su doğalgaz gibi sayaçlara simkart eklenerek uzaktan sayaç okuma buna bir örnek.

Ben araştırıyorum teknolojilerini ama
Başka neler olabilir sizin gördüğünüz duyduğunuz?

Giyilebilir teknoloji üzerinde de geliştirme aşamasında olan ürünler vardır mutlaka. Onlara bakabilirsin belki.

  • cakabo  (05.03.14 09:02:02)
kalp pili vb. gibi cihazları daha küçülerek içimize sokacaklar bir çip şeklinde. bu bizim her türlü nabız, şeker vb. bilgilerimizi bir merkeze yollayacak. bir acil durumda direkt müdahale edilebilecek.
çok yakın değil gerçi bu ama ben bekliyorum.

  • ozdek  (05.03.14 09:18:37)
marketten alışverişini yaptıktan sonra kasaya girmeyeceksin. gişe gibi birşey olacak. oradan geçince aldıklarının hepsi hesaplanacak, toplam tutar kredi kartından ya da banka kartından düşecek. tüm bunlar 3-5 saniyede gerçekleşecek. hatta bunun videosu bile vardı. oradan izledim de aklımda kaldı.

  • sutlu nescafe  (05.03.14 10:19:47)
teşekkürler,
başka önerisi olan var mı ?

  • ferit85  (06.03.14 09:06:33)