anlatmadığınız dersin ücreti

12. sınıflar sınav için izin aldıkları için okula gelmiyorlar. haliyle ders de anlatılamıyor. bu durumda siz okula geliyor dersinize gidiyorsunuz ama öğrenci olmadığı için ders anlatamıyorsunuz. bu dersin ücretini alır mıydınız anlatmadığım dersin ücretini almam mı derdiniz?

alirdim

  • a340  (04.03.14 15:50:52)
al tabii ki

  • madeleine elster  (04.03.14 15:52:38)
net alırdım.

  • fuerteventura  (04.03.14 15:52:47)
alırdım, sen hizmeti veriyorsun sonuçta.

  • ilkot  (04.03.14 15:53:32)
O gününüzü ayırıp okula gidiyorsunuz siz, yani iş başındasınız, öğrencilerin de gelip dinlemesi gerekli

yani siz o,ücreti hakkediyorsunuz
  • mea maxima culpa  (04.03.14 16:13:43)
elma satsan sattığın adamın o elmadan gerekli besini almasına göre mi ücretini alırsın? o hesap, sen işinin başındasın yani hakettiğin parayı alacaksın.

  • in search we trust  (04.03.14 16:15:25)
Eğer hiçbir öğrenci okulda olmamasına rağmen ben okulda ders anlatmak için hazır olarak bulunuyorsam her türlü alırım.

  • mayday  (04.03.14 17:10:49)
otobüs boş gidince şoför maaş alıyorsa, sınıf boş olunca öğretmen de maaş almalıdır.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (04.03.14 17:40:25)
Dolu dersleri adam gibi anlatıyorsam alırım.
Dolu dersleri adam gibi anlatmayıp onların parasını alıyorsam; boşu hayli hayli alırım demektir zaten. :)
Her türlü alırım yani.

Verilen örneklere göre boş sınıfa ders anlatmanız lazım yalnız.
  • nickini vermek istemeyen uye  (04.03.14 17:56:30)