Yumruk Atma Hareketi Sırasında En Çok Hangi Kaslar Çalışıyor?

Soru başlıkta arkadaşlar. Ayrıca bu kasları geliştirmek için ne yapmak gerekiyor? Fazlaca ergen sorusu gibi oldu farkındayım ancak şınavın bicepslere o kadar da etki etmediğini farkettim, oraya da el atmanın yollarını arıyorum :)

yumruk atarak biceps gelistiremezsiniz. saygisizlik olarak algilamayin ama sinavin bicepslere cok etki etmedigini yeni farkettiyseniz bodyforumlarini bir kac ay okumanizi tavsiye ederim. hangi hareketin hangi kas bolgelerini en cok calistirdigini google dan ogrenebilirsiniz ama her hareketin ufak detaylari vardir onlari yapmazsaniz etkili ve verimli olmaz. isin ilginci bunu bazi hocalar bile bilmez 30 sene gyme gitmis olan adamlar bile bilmeyebiliyor. okumak sikici geliyorsa bir salona yazilin iyi bir hocasi olan zamanla kaparsiniz zaten ama vucut gelistirme sikici gelmiyorsa okumak da gelmez zaten
forumlar cok faydali okuyun bol bol

  • babamasoliimbananickaldirsin  (04.03.14 01:14:44 ~ 01:14:59)
gögüs sırt ve kol bence tamamen o blge gibi

  • analord  (04.03.14 01:18:30)
ama ayak da önemli sanırım ama sting like a bee float like a butterflyı hatırlarım. ayaklarınız hafif olsa bile olur sanki

  • analord  (04.03.14 01:19:16)
yumrukla bicepsin neredeyse alakası yok triseps evet omuz kas grupları ve kanat kasları ön kol denilen su temel reiste şişkin olan dirseğe kadar olan kısın en etkili olan kaslar tabii merkezin güclü olduğu varsayılıyor

  • murtazaaaaaa  (04.03.14 01:25:55)
amele usulü yumruk diyorsan triceps kanat geliştir yeter.

  • zazazaraeta  (04.03.14 01:35:34)
daha önce de söyledim, yine söylüyorum. doğru torba çalışmasıyla bicepsler de çalışır. yumruk deyince hemen direk gelmesin aklınıza. uzun kroşeler ve tüm aparkatlarda biceps çalışır. gard tutarken de bicepsler epey yorulur. ha, bu bir biceps egzersizi olabilir mi? hayır olmaz. diğer çalışmalarla kombine edilirse çok faydalı olabilir yine de. ilk cümle dışında babamasoliimbananickaldirsin'a katılıyorum

  • bonesaw  (04.03.14 01:52:07)
hocam elbette mesela geniş alınmış sağlam bir hookta işin en az %35i bicepslere biner. ama arkadaş pek profesyonel bakmıyor olaya. detaylara girmeye gerek yok direk garddan ileri dümdüz yumruk tekniği işe yarar. =)

  • zazazaraeta  (04.03.14 02:12:43)
Ön omuz, triceps, göğüs, oblikler. Quadriceps ve kalf da bir miktar.

  • arnold schwarzeneger  (04.03.14 07:55:56 ~ 08:30:35)
gardını düzgün aldığını varsayarsak, sağ direct için anlatıyorum, sağ ayak bileğin 90 derecelik açıyla (parmak uçların spiral) döndüğünde vücudunun döndüğü konuma dikkat et. İyi bir yumruk gücünü koldan değil vücuttan alır. Yani ilk aşamada tekniği bileceksin. Sonrasında zaten bilekten dirseğe kadar olan kısmı ve sırt (kürek kemiği civarı) geliştirmen gerektiğini anlarsın. Kick boks da iyi bir tercih olabilir. Ben bunları 4 aylık kick boks maceramda öğrendim.

  • jacobbbbb  (04.03.14 08:29:18)