garanti bankası sanal kart tek seferlik mi?

internet bankacılığında ''sanal kart oluştur'' dedim, çat diye kart numarası, son kullanım ve cvc verdi bana.

buraya kadar iyi güzel de:

limit falan belirlemedim buna ben, sistem böyle miydi? ben sanki atıyorum 500 liralık limit koyuyorum ve her seferinde net için bu kartı kullanıyorum diye biliyordum.

her seferinde bana farklı kart numarası mı verecek? örneğin ben sahibinden.com'dan bir şey satın aldım sonra bu kart ölecek mi? tek seferlik mi oluyor kartlar? limiti ana kartım kadar mı bunların?

bilgilendirme için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

siz sanal kartın içine para attıkça sonsuza kadar kullanırsınız. tek seferlik değil. içine para transferi yapmalısınız.

  • kaputt  (03.03.14 15:39:28)
hayır. sanal kartın içine para atmak diye birşey yok. limitini sıfırlayıp yükseltebilirsin sık sık. internet bankacılıgından bak bakalım ne kadar limitin var. işin bitince limiti 0.01tl yap

  • dafuq  (03.03.14 15:45:08)
her seferinde farklı numara vermicek.şöyle kullanılıyor genelde.60 tl lik bişi alıcaksan limiti 60 yapıosun ürünü aldıkdan sonra 0.1 yapıyorsun böylelikle dolandırıcılığa gelmemiş oluyorsun

  • allstar  (03.03.14 15:54:38)
en doğrusunu ben söyleyeyim.

iki çeşidi var. biri sanal kart biri sanal kredi kartı.

sanal kart, hesaba bağlanıyor, hesaptan para aktarıyorsunuz, o parayı harcıyorsunuz. tek seferlik değil.

sanak kredi kartı, hesaba değil, ek kart olarak garanti kredi kartınıza bağlanıyor. buna hsaptan para aktarmıyorsunuz, limit belirliyorsunuz. belirlediğiniz limit kadar kullanıyorsunuz. tutar kredi kartı ekstrenize borç olarak yazıyor. belirlediğiniz limitten fazlası çekilemiyor.
  • kibritsuyu  (03.03.14 16:12:14)