hangi evi seçerdiniz?

arkadaşlar 2 tane ev var. çok kısa bi şekilde özetlemek istiyorum.

birinci ev:
16 yıllık ama yer olarak çok iyi. bulvar üstü. neredeyse şehrin göbeğinde. manzarası kanal manzarası var. kısacası tek avantajı mevkisi.

içine 10 bin kadar masraf gerekiyor. doğalgaz yok. klima var.

ikinci ev:
sıfır bina. doğalgaz, parke, duşakabin vs herşey var. zaten yeni yapılmış bi bina. tek kötü tarafı mevkisi. yeni bi yerleşim yeri çünkü. yavaş yavaş doluyor.

sizce bu durumda aynı fiyatta iki daire varsa hangisini seçmek mantıklı olan?

edit: ikinci evin ulaşımı da kötü değil. hemen her yere ulaşım var. ama birinci yer kadar değil.

Ulaşım berbat değilse ikinciyi.

  • cakabo  (03.03.14 11:24:33)
Ulaşım sorun değilse ikinci..

  • kill_them_all  (03.03.14 11:27:54)
Ulaşım çok sıkıntı değilse ve şehir o tarafa kayıyorsa 2.. İleride iyi bir yatırımda olur.

  • Dr_Stat  (03.03.14 11:28:08)

  • demoniclewinsky  (03.03.14 11:35:29)
Muhit iyiyse, apaçi, kro, yobaz, torbacı mahallesi değilse ve ulaşım rahatsa 2.yi seçerdim.

  • r_u_h  (03.03.14 11:35:44)
bence direkt semt isimlerini ver. bu şekilde yorum yapılması pek sağlıklı değil.

ben 1 diyorum şu haliyle.
  • sen git ben geliyorum  (03.03.14 11:36:22)
oturmalık, 10 sene sonra başka bir yere taşınacam diyorsanız, gününü gün etmelik ev bakıyorsanız 1.

yatırım amaçlı ev bakıyorsanız 2.
  • yemrem  (03.03.14 11:37:01)
ben her türlü birinciyi seçerdim eğer bu satın almak içinse..

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (03.03.14 11:37:53)
Kesinlikle 1. Ev ne kadar guzel olursa olsun insan bazen cikip hemen bir iki arkadasiyla laflamak istiyor. Merkezden uzak olunca sıkınti olur.

  • duzsac  (03.03.14 11:40:09)
şehir: adana
birinci evin semti: mavi bulvar
ikinci evin semtleri: pınar mahallesi ve gürselpaşa

ulaşım olarak çok fark yok. arkadaşlarla konuşmak istediğinde çıkıp konuşabilirsiniz yani. çok uzak yerler değil.

evlenince oturmak için almak istiyorum. yatırım sayılmaz pek.
  • kambocya diasporasi  (03.03.14 11:43:39)
Satın mı alacaksınız kiralayacak mısınız anlamadım ama satın alacaksanız 2. KEsinlikle 2

  • Beckwith  (03.03.14 11:56:21 ~ 11:56:45)
gürselpaşada oturulmaz bilader naptın sen, yukarılara doğru çık ozal kenan evren suleyman demirel vs vs

  • matematik koyu  (03.03.14 11:56:44)
satın alcam.

@matematik
o taraflara en son ne zaman gittin bilmiyorum ama çok başka bi yer olmuş ve sürekli yeni binalar yapılıyor.
  • kambocya diasporasi  (03.03.14 11:57:46)
bence merkezi yer 1.

  • basond  (03.03.14 12:04:18)
Eğer 10bin Lira'ya adam olacaksa, birinci ev. (Not: Adana'yı hiç bilmem)

  • bazilika  (03.03.14 12:34:17)
eski ev her türlü sorun çıkarır bence, sıkıntısı bitmez.
ben olsam 2.'yi alırdım.

  • kayranin kedisi  (03.03.14 13:10:36)
önceden gerçekten çok kötü durumda olan ama merkezde bir evimiz vardı (barajyolu) daha sonra güreselpaşa'dan ev alıp oraya taşındı ailem. senede 1 2 ay gidiyordum, resmen illallah etmiştim. ulaşımı nerede iyi oranın abi ya? yaz sıcağında 45 dakika belediye otobüsü beklediğimi bilirim. zaten 50 kiloydum kilomun yarısını verip döndüm ankara'ya. tabi ki mavi bulvar. gürselpaşa'da ulaşım öyle sıkıntılı ki, hiç sosyal insanlar olmayan anne babam bile "burayı satıp da özal tarafına mı geçsek" der oldu.

GÜRSELPAŞA SUCKS.

bir de muhit de bokum gibi afedersin. apartman yapılıyor yapılmasına, site kaynıyor ortalık da, evlerini asla satmayan müstakiller var mesela, kavgaları eksik olmuyor. (en azından bizim evin orda)
  • mutevazi  (03.03.14 13:21:27)
her halukarda birinci ev.

  • jimjim  (03.03.14 13:46:31)