belli bir noktaya radyo frekansı sağlamak mümkün mü ?

şöyle bir şey düşünelim, bir merkezden sadece (atıyorum) 200m2 lik spesifik bir bölgeye diyelim burası benim evim olsun, radyo frekansı sağlamak mümkün mü ? ama o 200m2 dışında çalışmayacak bir frekans.. ve kabaca nasıl mümkün ?

Teşekkürler.

Mümkündür sanıyorum.

Tess Elektronik Deney Seti ile frekansı düşük bir radyo yapmak mümkündü zaten. Vericiyle doğru orantılı sonuçta ne kadar alana gidebileceği.

Tam istediğin alanı belirlemek daha zor olabilir ancak evin biraz dışından dinlenmesinin sakıncası yoksa kolay gibi.
  • cakabo  (03.03.14 11:10:17)
belirli bir nokta ile sınırlandırmanız çok mümkün değil ancak, bahsettiğiniz gibi ufak alanlarda dinlenebilecek bir fm verici mümkündür. hatta biraz eliniz yatkınsa siz bile yapabilirsiniz :)

bakın yapmış mesela, baby phone olarak kullanıyorlar.
edit: link unutmuşum

elektrobilim.org
  • mat couthon  (03.03.14 11:14:56 ~ 11:15:14)
aslında düşündüğüm şey şu, bir yerdesiniz ve kulaklığınız belli bir frekansı algılıyor, 10 adım sonra yeni bir kanaldasın, 20 adım sonra başka bi kanaldasın. yani mekan değiştirdikçe radyo frekansının değişmesi veya alıcının değişmesi gibi.

  • magni46  (03.03.14 15:37:18)