excel sorunu

ya yardıma ihtiyacım var, bi dosyayı excelde CSV formatında kaydetmem lazım ama ayrı ayrı sütünlarda olunca kabul etmiyor.

ama bana gelen dosyada tüm bilgiler ayrı ayrı hepsini seçip tek sütüna yapıştıramıyorum. nasıl yapıcam bunu?

aychovsky'ye mesaj attım. silmeyin duyurunuzu lütfen.

bibip: himmet dayı ve cakabo'yu da alarme etmiyim şimdi demiştim.
  • compadrito  (02.03.14 17:19:50 ~ 17:26:02)
birden fazla çalışma sayfası var ise önce onları sil. hata metnini buraya yazarsan daha belirgin olur problemin.

  • himmet dayi  (02.03.14 17:22:49)
Şu an net anlamıyorum ama galiba text to columns yerine columns to text yapmak mıdır niyetin? Proper ya da concatenate ile çalışılabilir gibi geliyor ama ayrıntılar güzeldir.
VBA ile bir şeyler yapılabilir gibi duruyor ama daha tane tane yolu var mı bilmiyorum.

  • aychovsky  (02.03.14 17:27:30 ~ 17:28:45)
birden fazla hücredeki bilgiyi tek kutuya yazmak için
A1, B1, C1 dekileri D1 e yazmak istediğinizi düşünelim
D1 içine aşağıdaki fonksiyonu yazınız. A1, B1 ve C1 kutularındaki bilgileri aralarında birer boşluk olacak şekilde D1 e yazacaktır. Ardından D1 kutusunu alta çekerek alttakilere de aynı komutu tekrarlarsınız. Bu sütundaki içeriği formülden kurtararak başka bir dosyaya alır csv oalrak kaydedersiniz

=A1&" "&B1&" "&C1

aralarına boşluk değil de virgül koymak isterseniz (csv de hangi karakter bilgisi gerekiyorsa) " " yerine "," yazabilirsiniz
  • sttc  (02.03.14 18:59:56 ~ 19:00:44)