1 ay içinde olacaklar

Merhaba Galya'mın cefakar halkı;

Ulusal kanal'ın sitesinde şöyle bir senaryo var : www.ulusalkanal.com.tr

Belge sızdırlması konusuna ve halkın sokağa çıkmasına katılıyorumda, diğer noktalar aşırı değil mi?
Bunları öngörüyor olmaları da korkutucu değil mi?

Buyrun.

o ulusal kanal'ın haberi değil.
aydınlık'ta köşe yazarı olan sabahattin önkibar'ın 28 şubat tarihli yazısı.

dikkat edersen yazının altında da yazıyor hatta.
sadece alıntı yani.

edit:
süreçle ilgili olarak bir şey diyemiyorum.
sızan görüntülerin/kayıtların içeriğinin sertleşeceğini düşünüyorum.
ama ne kadar sertleşir, nereye kadar gider belli değil.

olacak her şey de bunlara bağlı.

bazı kitleler hırsızlığı vs umursamıyor, ama eğer kişisel ilişkilerle ilgili bir takım şeyler çıkarsa (metresler, kadınlar vs), mesela ben pek umursamam.
ama bunu hırsızlıktan daha çok umursayacak insanlar var.
çünkü dini nedenlerden dolayı akp'ye kendini yakın hisseden çok fazla insan var.
sırf müslüman diye oy veren var.
onların dikkatini de bu konular çekebilir.

ha, gerçek mi, montaj mı, dublaj mı derken millet yine beklenen ve gereken tepkiyi vermez.
ama bizim millet özel hayata meraklı olduğundan, en azından bunlardan daha çok dinlenir.

eğer işler o noktalara, yani özel hayata kayarsa tepkili kitle büyüyecektir bence.

korkutucu, evet.
ama birkaç yıl önce düşünsek şimdiki ortam da korkutucu gelirdi.
ki yeterince de korkutucu aslında zaten.
önemli olan soğukkanlı olup, düşünerek hareket edebilmek.
ama tahrik unsurları büyürse bunu yapmak da zorlaşır.

açıkçası korkutucu olsa da, bu teorilerin çok gerçekdışı olduğunu sanmıyorum.
  • blatta hiberna  (28.02.14 22:58:38 ~ 23:05:12)
korkutucu değil, tam istediğim şeyler. iç savaş dahil.
böyle gitmiyor, gitmemeli.
(bkz: hard reset)
  • g7mor  (28.02.14 23:01:45)
Ben zaten birinin haberi olduğu için belirtmedim.
Senaryoya dikkat çekmek istiyorum.

  • quaker  (28.02.14 23:01:56)
(bkz: ordo ab chao)

Karışıklık çıkacak ki baronlar istediği gibi at koştursun. Ortadoğu yıkılsın, parçalansın. Kötü şeyler olacak bence.
  • 80lerçocuğu  (28.02.14 23:06:30)
apo kısmı goygoy, ulusal kanal sonuçta bunu söyleyen.
diğerleri de gidişsts göre muhtemel ama kesin de değil, belli olmaz.
adam boşuna "istiklal savaşı" demiyo, ya sert kaotik bi geçiş olacak hükümetin gidişi ya da kuzu kuzu. ama "bi ay içnde" bana uçuk göründü; yerel seçimlerden sonra asıl olabilir bunlar.
  • dafaiss  (28.02.14 23:08:38)
Anladığım kadar genel kanı negatif yönde..
Kendimizi savunmak için ne yapacağız peki?
Bu adamlar elinde sopalarla-palalarla gezerken biz evde kapı kilit oturmak zorunda kalacağız o kesin..
  • quaker  (28.02.14 23:18:58)
hepsi saçmalık.

bir bok olmayacak için rahat olsun.
  • hepiniz oleceksiniz  (28.02.14 23:22:04)
Ya artık hiçbir tape gündemi değiştirmez bu ülkede. Bu önkibar denen adam ne diyorsa tam tersi olur. Rahat olun.

  • ne nicki be  (28.02.14 23:39:55)
böyle bi hatiple kılıçdaroğlu da bahçeli de başedemez,halkın çoğu seviyor böyle şeyleri,ses kayıtları falan çoğunun umurunda olduğunu bile düşünmüyorum
www.youtube.com

  • essoist  (28.02.14 23:43:15)
terbiyesizlik yapıyorum öyle mi?

içsavaş istemek ve desteklemek bir insanlık suçudur. insanlıktan çıkanlara hakettiği şekilde muamele edilmelidir? emin ol ben iç savaş isteyen biri içn en hafif ifadeleri kullandım.

peki o çok istediğin iç savaş nedir onu biliyor musun? anlat bi?
  • yemrem  (01.03.14 00:17:41)
insanlara hakaret etmek "insanlık" değildir. bahsettiğin insanlığı öğren, sonra tartışalım.

  • g7mor  (01.03.14 00:19:04)
yemrem biz zaten iç savaş halinde yaşıyoruz uzun yıllardır. senin bulunduğun kısımda savaş yok diye savaş yok zannetme.

  • blossom  (01.03.14 00:46:00)
@blossom, bir doğu ilinde doğdum, üniversiteye kadar orda bir köyde yaşadım ve şimdi yine bir doğu ilinde yaşıyorum.

babam kamyoncuydu ve her şehirlerarası mal götürdüğünde daha 4 yaşındaki halimle kamyonun arkasından bakıp acaba bu babamı son görüşüm mü, acaba bu sefer onu teröristler öldürecek mi bir daha onu görebilecek miyim diye baktığımı hatırlarım.

geceleri kaç kez rüyamda köyümüzün teröristlerce basıldığını ve bizi öldürdüklerini gördüm o küçücük yaşımda.

vakitsiz bir saatte evin önünden pancar motoru geçse ahanda teröristler köyümüze saldırdı ateş açıyorlar diye korkudan bembeyaz kesilirdim.

bi de beni tanımadan bilmeden ahkam kesiyorsun. iç savaş varmış da görmemişmişim! bak sen!

belki de g7mor'a verdiğim tepkinin nedeni bazı şeyleri çok yakından görmem bazı şeylere birebir tanık olmamdandır, ne dersiniz?
  • yemrem  (01.03.14 01:18:14 ~ 01:21:06)
Yemrem +1
Arkadas izansiz misiniz, ic savas destekcisi olmak!? Suursuzca sacmaliyorsunuz. Oyun degil, film degil, farkindasiniz degil mi? agzinizdan cikanla kulaginizn duydugu kesismemis kanimca.

Temizlemek icin en sahane yol, cikis yolu falan denmis, halt etmissiniz.
  • elmali kurabiye  (01.03.14 02:52:13)
g7 ve bloos kusura bakmayın. yazdıklarınız saçmalık.

sizin gibi eğitimli insanların iç savaş istemesi üzücü.
  • hepiniz oleceksiniz  (02.03.14 21:11:23 ~ 21:20:43)
vay olaya bak. Adamların gözünü kan bürümüş, iç savaş bahane, içindeki katil olma, katliam yapma arzusunu burda paylaşıyor. Daha neler göreceğiz.

  • mytituaEd Yourvenom  (02.03.14 21:51:49 ~ 21:53:41)