rte ses kayıtları

bu kayıtlardaki konuşmalarda ne var mesela kim nerden biliyor bu paraların illegal olduğunu adamın kendi parası olmaz mı takip ediliyorsun diyor adam üstünde tutma malzeme olma demeye getiriyor olamaz mı

adam yolsuzluk nedeniyle şunun şunun evleri aradılar para buldular sen de evdeki paraları erit bir an önce diyor. ayrıca da erdoğan ailesi bundan 15 sene evvel gayet orta halli bir aileydi, dedelerinden miras kalmadı ya milyar dolarlar.

  • alice practice  (28.02.14 19:59:39)
bahsi geçen para miktarından haberin var mı? başbakan maaşı ile legal yollardan veya o parayı elde etme şansı var mı sence? insana miras kalsa, üstüne ayda 5-6 yerden geliri olsa vs o miktarda paraya sahip olunması mümkün değil.

www.youtube.com yeni ses kaydı bu arada.
  • tuborg yesili  (28.02.14 20:00:02 ~ 20:01:53)
kendi parası nasıl olabilir?
başbakanlık maaşı belli.
kasımpaşa'dan geldiği belli, aileden kalma bir servet yok.
  • patricia kitten  (28.02.14 20:01:02)
dostum 1 milyar dolara sahip bir başbakan olabilir mi?

  • dalessandro  (28.02.14 20:01:19)
rte nin avukatı değilim ama adama karşı linç girişimi var bu paralar basbaya onun olabilir adam ticaretle uğraşıyorum diyor. adam nüfuzlu bi kimse yıllarca ibb başkanlığı yaptı bu onun zengin olmasına zaten yeter ibb başkanı olmak demek zaten resmi ihale komisyonlarından servet edinmek demek
kimse kimseyi kandırmasın babası az biraz kendi capında bile nüfuzlu olsa selam iş halletirir ki herkesin babası kendince nüfuzludur adam koskoca tr nin başbakını

ortadan kaldır diyor işte basına malzeme olmayalım iftira diz boyu bu paralar nerden diye sorarlar durduk yee adam ailesini koruma refleksi ile söylüyor bence yarıca adamı dinlemekte hukuka aykırı ama düşmanımın düşmanı dostumdur durumu var herkes bir olmuş tre amcaya saldırıyor fakat adam inanın güclü güclü fakat soruşturma acılmasına partisinin kapatılma davalarına maruz kalmasına engel olamıyor savcıların polislerin yeri değiştirilir buradaki nokta devlet icine sızan cemaatci polisler savcılar başkanlıkta bu konuda tedbir alıyor savunma yapmak zorunda
  • murtazaaaaaa  (28.02.14 20:13:28)
12 senede 1 milyar doları kazanmak öyle kolay değil. hem başbakansın hem de bu parayı kazanacak vaktin yok.

bak oğlunun da bir sürü gemisi var. bundan 7-8 yıl önce hiç birşeyi yoktu. sana soruyorum. 7-8 yılda dünyada kim 6-7 tane gemiye bu kadar kısa bir sürede sahip olur? sabah akşam borsada oyun oynasan bu kadar para kaldıramazsın.
  • dalessandro  (28.02.14 20:17:11)
dostum o gemiler öyle cok para değil ki gemiyi işletebiliyosan al işlet kredi bul al adamın parasının oldugu 17 aralıkta öğrenilmedi ki zaten malvarlığı bilinen dünyanın en zengin başbanlarından cem yılmaza selam olsun halk istiyo ki artiz ölsün fakir olsun gibi bi söz vardı bunu mu istiyo halk kıskanclık mı asıl mesele bunu bilmiyorum fakat adam kazanmış aga başarı hikayesi sıfırdan bi yerle gelen hic tanıdıklarınız yok mu bence vardır ama iş rte olunca linc yanında hemen geliyor

  • murtazaaaaaa  (28.02.14 20:21:48)
ayrıca bu ses kayıtlarını yayanları nasıl oluyor da bulamıyor başlık vardı ekşide tübitak daki 5 görevlinin işine son veriliyor sızdırdılar diye kayıtlar doğru oldugu mantığı cıkyor burdan da bu durum çok karışık

  • murtazaaaaaa  (28.02.14 20:24:21)
rte linç mi ediliyor şaka mısın? bugün yaptığı konuşmada adam hala esma, mısır, rabia üzerinden duygu sömürüsü yaptı. bu ülkede sokak ortasında öldürülen gençlerin adını neden ağzına almıyor? recep'in yediği tek halt keşke yolsuzluk olsa, halkını soymak olsa, hırsızlık olsa. adam da yalan var, insanları aptal yerine koymak var, insanları ayrıştırmak var. yaa her şeyi geç. özgür olmadığın bir ülkede yaşıyosun farkında mısın? medyada sadece başbakanın izin verdiği haberleri görebiliyorsun. bu en basit örnek. sen özgür değilsin, yarın öbür gün sokak ortasında öldürülsen ailen senin için hukuk arayamayacak ve sen başbakanın hakkıyla para kazandığını mı düşünüyosun?

ülkece ne durumda olduğumuza dön bir bak istersen. yolsuzlukları ses kayıtlarını şunu bunu bir tarafa koy ve ne halde olduğumuza bir bak bence.
  • tuborg yesili  (28.02.14 20:27:35 ~ 20:28:47)
@tubor yesili olay son ses kayıtları saptırmayalım da dediklerin icinse adam siyaset adamı tutu da tr gezi direnisi sırasında öldürelen adamların hakkını savunmaz adam siyasetci rabiyı anlatması cok normal değil mi buna duygu sömürüsü demek yanlış yıllarca cumhuriyet kazanımlarından beslenenlere ne diyosun bilmiyorum

özgür olmadığımız söylüyorsun ülkede yaşamazsam ki yıllarca iranı arapları da öyle anlattılar kandınlar evden cıkmıyor mahkemlere gidemez sikayet edemez internete giremiyoruz gibi anlatıyorsun 25 yasındayım 90lardaki tr ile şimdi arasında ciddi farklar var inan bana yakından takip ediyorum olayları
  • murtazaaaaaa  (28.02.14 20:33:20)
yapma lütfen bu ülke akpden önce çok daha modern ve özgürdü. ne demek adam siyasetçi? ee rabidan duygu sömürüsü yapmayı biliyor ama? bu kadar ikiyüzlü yalancı olunur mu? bu konuda gerçekten çok doluyum.

eğer sen bu ülkede özgür olduğumuzu düşünüyorsan diyecek başka bişeyim yok. oo kadınlar evden çıkıyor, internete giriyorsak özgür müyüz şimdi? kıyasladığın şey arap ülkeleri mi? neyse, en kısa zamanda mantığının açılmasını diliyorum. haklısın konu yolsuzluk.

sana tek bişey söyleyeceğim, geçen gün kahvaltı alacak bile paran yokken milyon dolarlarla oynayan bir başbakanı savunmak ne kadar mantıklı bunu bence bir düşün. çalınan para, senin paran, benim param. bu ülkenin parası.
  • tuborg yesili  (28.02.14 20:40:57)
@tuborg yesili doğru dedin gecen 5 param yoktu bu durumda adamlardan bi menfaatimde yok görüldüğü üzere

olaylar tamamen carptırılı rtenin ailesi üzerinden siyaset yapılıyor adam linc ediliyor paraların geldiği yer bilinmiyor ama yolsuzluk üzerine yayınladıgı icin bu konuda algı yaratılıyor
  • murtazaaaaaa  (28.02.14 20:49:55)
işte sorunda bu. paraların nerden geldiği bilinmiyor. kendi ağzınla söyledin. rte yolsuzluk yapmadıysa adam gibi çıkıp dava açsın ses kayıtlarını inceletsin? ya da desin ki benim gelirim bu giderim bu, mülküm bu param bu. hepsi legalse neden açıklayamıyor?

ben senin bir menfaatin var demedim. aşağılamak içinde geçen gün paran yoktu demedim. benim de parasız kaldığım zamanlar oluyor. benim tek istediğim senin olaya tek taraflı bakmaman.

linç edilme gibi bir durum yok. eğer recep tayyip erdoğan yolsuzluk yapmadıysa hakkındaki iddiaları çürütmesi çok kolay. ama bunu yapamaz. yapması mümkün değil. bu adam yalancı çünkü. kabataştaki görüntüleri cumaya veriyordu mesela? nerede o görüntüler?
  • tuborg yesili  (28.02.14 20:54:50 ~ 20:55:33)
@ tubor yeşili rte hakkında konusurken bir konuda sabit kalamıyoruz kabataş gezi ya da rabia değil tek tek inceleyemiyoruz adamı sıkıntı büyük

neyse bi daha parasız kaldıgımda maası yatırmadıklarında bilal abime derim var mı bi şeyler ya da tobbaşa giderim saray muhallebicisine kahvaltı ederim ordan da sağlık icin "emine erdoğana ait medicanaya giderim"
  • murtazaaaaaa  (28.02.14 21:00:19)
@snowfleks 30 nilyon değil miydi muhtar milyar çok değil mi ya

  • murtazaaaaaa  (28.02.14 21:00:57)
rteyi tek konuyla ele alamazsın. bir olaydaki gerçekliği görmek istiyorsan olayın tek tarafına bakmazsın. olayın bütününü incelersin. amacım tartışmak vs değil. ya da konuyu başka taraflara çekmek. zaten daha da yazmayacağım. en kısa sürede gerçekleri görebilmen dileğimle.

  • tuborg yesili  (28.02.14 21:02:46)