imei klonlanması

"yasal takip: "... imei numarası klonlanmıştır, cihaz 30 gün içinde kapatılacaktır, satın aldığınız yere başvurunuz" şeklinde alınan mesaj sonrası alınan elektronik mağaza e... ve üretici s... aranmış ikisinden de bizim bir alakamız yok özetinde cevap alınmıştır. internet üzerinde kısa bir araştırma sonucu, en olumlu olasılık şöyle görünüyor: telefonun imei tek bir hatta sabitlenecek (başka hat kullanmak isterseniz başvurup değiştireceksiniz)... bu durumda ne yapılmalı? garantili orjinal telefon kullanmak mı suç? gidip bir telefoncuda yasal olmayan işlemlere başvurmak zorunda mı kalmamız gerekiyor? sağlıklı bilgisi olan var mıdır?

duyurunun üstte kalmasını rica ederim.

Tamirat gördü mü telefon? Anakart değişimi yapıldıysa dikkate almayın o mesajı zira anakart değişince imei de değişiyor.

Aksi durumda da yapacak birşey yok malesef.
  • onexey  (28.02.14 11:00:53)
herhangi bir tamirat geçirmedi. benzer mesaj kardeşime de geldi, m... elektronik mağazasından alınan, orijinal garantili telefon. suçlu gibi kendini aklamaya, mahkemelere koşmaya çalışmaktan başka çare yok galiba. ya da bir telefoncuya gidip bu çarka uymaya. o zaman ne anladık kaçak telefon almayınca?

  • seyyyar  (28.02.14 11:11:40)
aldığın yerden git hakkını ara. telefonla arayıp olmaz bu iş. öyle iş mi olur lan. ayıplı maldır bu. sonuçta bunlara güvenip alıyorsun. kim abi bunlar? büyük bir mağaza mı? sen 2. el olarak telefonu satmak istediğinde ne olacak peki? satamayacaksın.

  • hononu  (28.02.14 11:16:05)
aldığın yerin bu durumla ilgilenmesi gerekiyor. işlerine gelmediklerinden alakamız yok demişler. gerekirse tüketici heyetine başvur. olmaması gereken bir şey sonuçta.

  • clones  (28.02.14 11:48:15)
telefonu internet üzerinden mi aldın? mümkünse siteyi verebilir misin?

  • synche  (28.02.14 13:29:21)
tüketici mahkemesi aleyhte karar verdi bilginize. tib e gitmek gerekiyor sanırım.

  • seyyyar  (06.09.14 12:50:58)