İstanbulda yaşanacak semt

Selamlar arkadaşlar!

Yakında çalışmaya başlayacağım. Ümraniye'de.

Buna göre uygun tutulabilecek evlere nerelerden bakmalıyım?

Benim için çok çok uzak olmadığı sürece mesele değil, uzak olsun ama temiz olsun benim tercihimdir.

1+1 veya 2+1 bakıyorum. bütçe 750-800 lira civarı olur heralde maksimum.

Tişikirler.

bütçenize uygun değil pek ama kadıköy.bi nebze kadıköy e de yakın diye üsküdar olabilir.fiyatlar daha uygun.

  • bi sigara bi bacardi  (28.02.14 00:32:24)
istanbul'da yasanacak semt demek, trafik derdi olmayan, komsularin birbirini kesmedigi, sokaklarinda rahatca yuruyebilecegin, itin kopugun az oldugu, okumus yazmis entel dantel tiplerin etrafa okunabilecek kaliteli mecmualar sacabildigi bir muhit akla gelir. bu ozelliklere sahip semtler umraniye'den oldukca uzak olan buyuk ada, heybeli ada veya sedef adasidir.

  • angster  (28.02.14 00:36:34)
butceni 1000 tl'ye cikartabilirsen kadikoy yeldegirmeni cok cok uygun olur. mesela www.hurriyetemlak.com

bunun disinda yeldegirmenine git gez, daha ucuza da denk gelebilirsin.
  • noluyo yaa  (28.02.14 00:47:47)
ayrica eger servisle veya arabayla gidecekseniz atasehire de bakmanizi oneririm(direkt merkeze degil tabii). temizdir ama ben bu temiz halini sevmem acikcasi..

  • noluyo yaa  (28.02.14 00:55:28)
allahin kayisdaginda bile 1+1e 900-1000 lira biciyorlar, istanbul cok bozdu buraz zorlaman lazim. arkadas goztepede 800e kaliyordu. evin yaninda metro duragi acildi adam geldi 1000e cikariyorum kirayi dedi, oyle de bir yer iste

  • badamli  (28.02.14 01:26:11)
ataşehir

  • r_u_h  (28.02.14 01:29:21)
abi o bütçeyle temiz bi ev bulman çok zor. bi ev arkadaşı falan ara bence.

  • tescillimarka  (28.02.14 01:31:24)
madem ümraniye'de çalışacaksınız, ataşehir'in (merkez olan ataşehir) hemen yanında şerifali denen bir bölge var.
ümraniye'ye bağlı ilçe olarak.

ama binalar yeni, son birkaç yıldır gelişti, ulaşımı kolaylaştı.
bu civarda kiralara tek başınıza yaşayacağınız eli yüzü düzgün ev de bulursunuz.
  • blatta hiberna  (28.02.14 07:12:01)
ümraniyeye yakın bulgurlu olabilir, ayrıca ümraniye büyük bir ilçe, bakma buradaki arkadaşların kötülemelerine ümraniyede bir çok nezih site ve semt var. bunların çoğuda ya çekmeköy ya ataşehir ya üsküdar diye pazarlanır, hangisine yakınsa yani :)

sen tam olarak nerede işe başlayacağını söyle, güzergah ve trafik ile ilgili de mantıklı bir yer bulunur.

atıyorum ümraniye esenşehirde dir iş yerin, buradaki bir arkadaşa uyar kadıköyden ev tutarsın. sonra akşam eve gitmek için en iyi ihtimal ile bir saat harcarsın.
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (28.02.14 07:31:11)
Şerif Ali iyidir bence evler güzel uygun atasehirle Ümraniye arasinda bi yerde.

  • queensalvoo  (28.02.14 09:06:57)
ümraniyede akşam hayatı yok yalnız.
metro hattına yakın evler ise ateş pahası olmuş.
kadıköy yeldeğirmeninde 900-1000 aralığına çıkabilirsen güzel evler mevcut. en azından gezip görebileceğin nezih bir yer olur.
  • joe dalton  (28.02.14 09:30:31)
Biraz daha net lokasyon vereyim o zaman, Dudullu Tüv araç muayene istasyonuna yakın.

  • lanetolasibeyaz  (28.02.14 10:50:43)
usukudar... selimiye, dogancilar, tunusbagi civarlarinda 2+1 evler var 750 liraya, kadikoye de yakinlar hem. Temiz yerlerdir..

  • machine head  (28.02.14 14:21:47)