metallica sorusu

bir arkadaşla müzik zevki üzerine konuşurken " ...... but from metalica i love balads" dedi, youtube'da falan baktım ama ballads başlığı altında bir çok müzik var, herhalde albüm ismi dedim sonra albümlerine tek tek baktım ama balads diye bir şey yok. nedir bu allasen, müzik mi albüm mü yoksa türkçe karşılığı olan ingilizce bir terim mi?

bu arada arkadaş çok fazla imla hatası yapar, düşünürken onunda göz önünde bulundurursanız, hani ballad olabilir ballads olabilir ablads falan olabilir, buna yakın birşeydir belki.

daha hafif tınılı olan şarkılarını seviyorum demiş. en basit örnek nothing else matters buna.

  • devilred  (27.02.14 21:23:40)
(bkz: ballad)

" karma$ik olmayan basit ve genelde birisinin ya$adigi olayi anlatan yava$ ritm'li, huzunlu ve melodik $arkilara verilen genel isim. "
  • vfgerty  (27.02.14 21:24:35 ~ 21:25:08)
birkaç örnek verebilir misiniz, şöyle en beğenilen romantik parçalardan.

  • tolga asp  (27.02.14 21:27:52)
Örneğin, Fade to Black, The Unforgiven II, Mama Said, One. Bunlara power Ballad denir aslında

  • sanal hayvan  (27.02.14 21:41:40)
astronomy de ilave edilebilir her ne kadar metallica'nın şarkısı olmasa da.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (27.02.14 21:43:29)
to live is to die da eklenebilir.

  • devilred  (27.02.14 21:49:36)
yapılmışı var:
www.discogs.com

ben low man's lyric derim orası ayrı.
  • late viper  (27.02.14 22:00:48 ~ 22:02:52)