yurtdısı vizesi..

fransa için vize aldığımda ispanya belçika ve almanya gidişlerimde(uçak hızlı tren) sorun yaşar mıyım?

giriş yaptığım ülkeden mi çıkış yapmak zorundayım?

fransa ve diğer ülkelerde kaç gün kalacağım bir sorun teşkil eder mi?

rahat etmek için ne vizesi almalıyım?

teşekkürler..

İlk gittiğin ülkeden vize al, kafan rahat olur.
AB içi seyahatlerde, vize süren olduğu müddetçe sıkıntı yaşamazsın.

  • cakabo  (27.02.14 15:38:21 ~ 15:38:32)
1- Normalde yaşamamanız lazım ama nadiren de olsa kıl bir sınır görevlisine denk gelinebiliyor ama sıkıntı olacağını sanmıyorum.
2- Hayır, öyle bir zorunluluk yok.
3- Eğer hepsinde bir günden fazla kalacaksanız etmez ama Fransa'dan vize alacaksanız, ilk geceniz Fransa'da olsa iyi olur. Yani şöyle, diyelim ki aktarmalı uçtunuz ve Schengen bölgesine Hollanda'dan giriş yapmak durumunda kaldınız. Bu durumda bile, Schengen bölgesine giriş yaptığınız günün akşamında Fransa'da kalmaya dikkat edin, öbür türlü "Niye ilk geceyi geçireceğin ülkeden vize almadın?" diyebilirler. Eğer Fransa'da 1 gün kalacaksanız, en uzun kalmayı planladığınız ülkeden vize alın.
3- Turist vizesi alacaksınız mecburen, şirket sponsor falan olmuyorsa (iş gezisi değilse) başka vize vermezler.
  • alicia dominica  (27.02.14 15:42:59)
Fransadan multi shengen aldık
Sırasıyla fransa hızlı tren ile belçika otobüs ile hollandaya geçtik hiç bir problem yaşamadık.
hangi ülkede kaç gün kaldığın önemli değil ama ilk fransaya gireceksen oradan alman senin lehine olur.
  • basond  (27.02.14 16:41:28 ~ 16:42:01)