Almanya'dan 1000 € luk 2. el araba satın alıp Türkiye'de kullanmak ?

Selamlar efenim,

Şimdi buradaki fiyatlarla Türkiye'deki fiyatları karşılaştırınca insan ambale oluyor doğal olarak, ben de buradan bir tane ucuz yollu kapatayım falan diyorum. Duyuruda aradım, daha önce yazılanlara baktım ama hepsi yarım yamalak ve eski, ben şu anki güncel bilgiler doğrultusunda bir şeyler öğrenmek istiyorum, eğer bilmiyorsanız ama nereden öğrenebileceğimi biliyorsanız o da çok makbule geçer.

Soru şu: şöyle en fazla 1000 - 1500 € luk, 8 - 10 yaşında bir araba satın alıp getirsem buraya, Tr plakalı kullanabilmem için ne kadar vergi ödemem gerekir? Açıkcası %100 bile olsa hala buradan ucuza gelen modeller var o yüzden hala cazip geliyor ancak hiçbir bilgim olmadığı için öyle bakıyorum sadece şu an.

bırak 8-10 u 5 yaşındaki arabyı türkiyeye ithal edemezsin.

  • the knight of the apocalypsy  (27.02.14 01:08:59)
%100 vergi mi :))))))))))). Buradan alınca %180 küsür vergi ödüyosun dışarıdan gelen arabaya %100 vergi mi koyacaklar.

  • Beckwith  (27.02.14 01:09:49)
onun hesapları vardı hep şu an hatırlamıyorum vergi yüzdelerini vs ama her şekilde buradan alacağından pahalıya geliyor, emin olabilirs.n

  • xenophobe  (27.02.14 01:50:54)
ikinci el otomobil ithalati yapilamiyor. 3 kati vergi verseniz de olmuyor. Sadece özel bazi durumlarda, mesela engelliler icin belli kriterler(motor 1.6 dan büyük olmayacak gibi) dahilinde mümkün.

  • pollyx  (27.02.14 02:18:51)