ptt paramı eksik vermiş

bugün yurtdışından ptt aracılığıyla bir ödeme geldi ve alırken bir hata edip saymadan cebime koymuşum. verdiği kağıdı da üzerinde yazan yani gelmesi gereken ödemeye göre imzaladım. paranın eksik olduğunu birkaç saat sonra fark ettim ama ptt de kapanmıştı. eksik olan meblağ da az değil. şimdi ben yarın buraya gidip o kadını bulsam bu açık ortaya çıkar ve eksik kalan kısmı verir mi yoksa o para artık gelmez mi?

sanırım gün sonu bir hesap yapılıyor ptt'de ama açık olsa bile kadın onu cebine atıp vermese de kimse bişey diyemez herhalde.

geçenlerde dikkatimi çekmişti, bizim burdaki pttde ''lütfen paranızı sayarak alın'' gibisinden bir uyarı yazıyordu, ciddiyim. neden bunu yazmışlar ki diye düşünüyodum, demek bundanmış.

  • soybean  (26.02.14 19:22:16)
aldim diye imza atmissin.

belki parayi aldin ama ertesi gun geldin (miktar az degil diyorsun) verin parami diyebilirsin. boyle bir ihtimal var.
ama, kamera kayitlarini filan inceletebilirsen,paranin eksik verildigini tam olarak gorulurse alabilirsin diye dusunuyorum
  • 1917  (26.02.14 19:25:52)
gelmesi gereken meblağ 600 tl, bana verilen 400 tl. yani 200 tl'lik bir açık var. az değil derken kastettiğim bu. zaten öyle bir tomar para olmadığı, 3-4 kağıt olduğu için saymaya da gerek duymadım açıkçası. bende de hata var tabi ama kamera kayıtlarından falan ortaya çıkar mı yani her personeli ayrı ayrı izleyen kamera oluyor mu bu şubelerde?

  • incredible  (26.02.14 19:32:04)
bence zor ama dene tabii ki

  • matematik koyu  (26.02.14 19:33:37)
kaç para eksik çıktı?

  • yapma volkan  (26.02.14 19:43:35)
@yapma volkan 200 tl

  • incredible  (26.02.14 19:47:39)
fazlaymış.
yarın sabah git durumdan bahset. kasalarında 200 tl fazla çıkmıştır. sor onu da.

  • yapma volkan  (26.02.14 19:52:48)
kasa fazla verir. kontrol ederler, havalenin miktarına bakılır. çektiğin saat de belli. sorun olmaz, alırsın paranı. sabah erkenden git.

sonucu buraya yaz.
  • oinone pe  (26.02.14 20:26:20)
kasa fazla verir de kadın o 200'ü kasadan alıp cebine atmış da olabilir tabi :)

  • incredible  (26.02.14 20:37:16)