Kahvaltı masasında neler olmalı?

Evde yapılan kahvaltı için olmazsa olmazlar neler? Kahvaltı masası zengin olmalı, baldır, reçeldir, peynirdir, zeytindir gibi ana şeyler haricinde neler olsun? Önemli konuklarım olacak da. :P

kaymak

  • klamaxin  (26.02.14 10:22:26)
baskalarini bilmem de nedense ben kahvaltida domates, salatalik, peynir ve zeytinden fazlasini pek yiyemiyorum. sucuk, salam, sosis gibi islenmis gidalar tuketenleri de anlamiyorum ama millet ariyor boyle seyleri kahvaltida. bal ve kaymak, tereyagi, simit, pogaca, borek, marmelat, recel, cikolata urunleri, findik ezmesi, acili salca, meyve suyu ev hatta meyve falan.

  • a340  (26.02.14 10:24:52)
Menemen ve sucuklu yumurta..

  • redeath  (26.02.14 10:25:10)
sucuklu yumurta
böörek
bal&tereyağı
nutella
cherry domates
patates kızartması
kahvaltılık sos (tat cevizli ezme vs)
fıstık ezmesi
meyve suyu
  • [silinmiş]  (26.02.14 10:25:36 ~ 10:26:10)
Fındık ezmesi, nutella.

  • kablelvuku  (26.02.14 10:25:45)
bal kaymak
evde hazırlanan baharatlı kahvaltı salçası olabilir kendin yapabilirsin,
zeytinyağlı kekikli domates
peynirli omlet menemen yada patates kızartması güzel olabilir
çay yanında portakal suyu alternatif olabilir.
  • basond  (26.02.14 10:26:10)
yumurta olabilir, rafadan ya da sahanda. bir de ben zeytinyağına kızarmış ekmek banıp üstüne kekik döküp yemeyi çok seviyorum. salatalık, domates üstü kekik de güzeller arasında. onun dışında genelde en az 3 çeşit peynir oluyor evde kahvaltı yapabildiğim zamanlarda, ama kişisel zevk tabii, ben biraz peynirciyim. farklı tipte ekmek olması, yanında simit, poğaça falan da olması ekstra güzel olur bence.

  • loveinaflipbook  (26.02.14 10:27:47)
2 çeşit zeytin (siyah-çekirdeksiz) ve en az 2 çeşit peynir olmazsa olmaz.

  • etna  (26.02.14 10:28:09)
yumurta
tereyağı
tahin
yeşillik
  • neyleyim  (26.02.14 10:28:43)
krep ya da yumurtalı ekmek hoş olabilir. zeytinyağına bazı baharatlar ekleyip ekmek banmalık bir zımbırtı olarak da sunabilirsin. ceviz konulabilir (tulum peyniriyle çok iyi gidiyo). yeşillik olsun diye biraz roka da iyi olabilir.

  • zgrydn  (26.02.14 10:29:15)
haşlanmış yumurta
pul biber
közlenmiş biber
tuzlu tereyağı
tulum peyniri
pastırma
sucuk
ev yoğurdu
içecek olarak da buzlu su
  • rubiks cube  (26.02.14 10:32:01)
hakiki zeytin yağında kurutulmuş küçük domates dilimleri, üzerine kekik, az kırmızı biber..

  • innerbliss  (26.02.14 10:36:46)
innerbliss, o dediğin şeyin adı var mı? aratayım nette, değişik ve hoş bir şeye benziyor, canım çekti!

  • dessy  (26.02.14 10:40:52)
zaten çoğu şey söylenmiş ama bence
Tüm yada parça ceviz, badem, kuru kayısı ve incirde olursa süper olur.

  • Dr_Stat  (26.02.14 10:47:21)
dilimlenmiş meyve de koysak mı?

  • dessy  (26.02.14 10:48:09)
kivi, muz, ceviz, bal, mandalina karışımı olsun büyük derin bir kasede.

  • [silinmiş]  (26.02.14 10:51:12)
marketlerde kurutulmuş domates satılıyor poşetlerde. alıp bir tabağa koyup üzerine zeytinyağı koyacaksın biraz (restotanlarda iştah açıcı olarak verilir ya)
üzerine de baharatlar..ekmek banmalık bişey.

  • innerbliss  (26.02.14 10:51:57)
bak şimdi aklıma geldi, hellim peynirini dilimleyip tavada az yağda kızartıyosun, sonra tavadan servis tabağına al, üzerine ince domates dilimi koy, birkaç damla zeytinyağı damlat ve en son azıcık kekik serp ve servis et. resim gibi oluyor, yemeğe kıyamazsın.

  • innerbliss  (26.02.14 11:13:20)
tatlı lorun üzerine pekmez veya reçel koyup servis edin.

tatlı loru meyveyle de verebilirsiniz. aynı çingene salatası gibi, onun tatlı versiyonu. kişniş varsa biraz da kişniş koyun.

yine tatlı lordan- kakaolu höşmerim kırması:

500 gr tatlı lor, iki yemek kaşığı un, 150-200 tereyağı (yağı istediğiniz gibi azaltıp çoğaltabilirsiniz, un miktarını değiştirerek dengeyi sağlarsınız)
bunları tavada karıştıra karıştıra pişirin, lor biraz sararınca toz şeker ilave edin, sulanacak, biraz daha pişsin, inmesine yakın bolca kakao koyun. soğuk yeniyor.
kakao yerine meyve şekerlemesi- portakal kabuğu şekerlemesi de koyabilirsiniz. o zaman çok neşeli oluyor renkli renkli.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (26.02.14 11:17:15 ~ 11:18:38)
Patates kızartması ve börek, gözleme tarzı bir şey olsun. Çayı güzel demle, kahvaltıda çay çok mühim.

  • elikası  (26.02.14 11:56:13)
suzme yogurt ve recel
yumurtali ekmek
sigara boregi
mihlama tarzi tereyagina eritilmis peynir
tek, beyaz bir lale, zarif bir vazoda
pekmezli ekmek
kurutulmus ya da kizartilmis ekmekler oluyor, adini bilemedim simdi, recelle kaymakla daha iyi gidiyor
  • dnznc  (26.02.14 12:15:08)
Kimse kek dememiş kınıyorum. Şöyle güzel bi kakaolu kek ya da kuru üzümlü kek dursun bi köşede. Hamur işi bir şeyler de varsa son bardak çayla kek keyfi yapılır. Canım çekti valla. Geliim mi ben de? Keki yaparım söz ;)

  • sadecece  (26.02.14 14:22:39)