Hangisini seçerdiniz?

Çok geyik bir soruyla karşınızdayım. Size dediler ki şu aşağıdaki mesleklerden hangisini seçersen seç başarılı (Belki dünyanın en iyisi değil ama başarılı) olacaksın. Hangisini seçerdiniz?

- Politikacı
- İşadamı/İşkadını
- Yazar (Köşe yazarı değil, edebi işler)
- Bilimci/Akademisyen
- Aktör, müzisyen, ressam vb.
- TV Ünlüsü/Yıldızı (Magazin programları gelmesin aklınıza illa. Okan Bayülgen'in halen başarılı kalmış hali falan da olabilir)

Aklınıza gelen başka şık da varsa ekleyebilirsiniz.

yazar.

"maybe one day"
  • papillon7  (25.02.14 22:32:37)
ressam, yazar.

  • rock n roll  (25.02.14 22:33:39)
bilimci (o da ne demekse artık)

  • devilred  (25.02.14 22:36:00)
aktor

  • babamasoliimbananickaldirsin  (25.02.14 22:41:15)
@devilred bilimadamından daha kapsayıcı olduğu için bilimci sözü tercih ediliyor. biliminsanına nazaran daha iyi gibi. sonuçta sanatinsanı değil, sanatçı diyoruz. öte yandan işadamı/işkadınını tek kalemde karşılayacak bir sözcük bilmediğim için öyle yazdım.

  • microfiction  (25.02.14 22:41:50)
Aktör bence güzel.

  • basond  (25.02.14 22:42:37)
aktör

  • xenophobe  (25.02.14 22:42:41)
müzisyen

  • GibsonRules  (25.02.14 22:43:21)
- Aktör, müzisyen, ressam vb.

  • al basmadan donu var  (25.02.14 22:44:49)
çoğunu olmak isterdim ben, hala da isterim. öncelik sırasına göre,

1) yazar. kareli gömlek severim, saçlarım kıvırcık. gözlük takıp sigara da içersem çok güzel yazar olurum, modern poser edebiyatının en önemli temsilcisi olarak tanınırım. 2300'de okullarda okuturlar kitaplarımı.

2) aktör, müzisyen, ressam. müzisyen veya ressam olmayı, aktörlüğe oranla daha çok isterdim. kafamda çok güzel şeyler var ama çizemiyorum veya notaya dökemiyorum mesela. onları yapabilsem çok mutlu olurdum. yazmaktan sonra bu ikisi iyi gelir.

3) bilimci. kazak ve kumaş pantolon giyip matematik çalışmaktan büyük keyif alırım bence. ama tam sayılardan ötesini öğrenemiyorum.

4) politikacı. ceketin üstüne pazu bandı takıp mikrofondan halka seslenmek, DEUTSCHE VOLKE diye bağırmak, ekonomisini kalkındırdığım bir halkın sevgi seline maruz kalmak çok mutlu ederdi. imkanım olsa diktatör olurdum gibime geliyor.

5) işadamı. işadamlığı benim için hep mafyatik, büyük adam olmanın bir basamağı. o yüzden politikanın olduğu yerde işadamlığı benim kitabıma göre otomatik olarak geliyor. "hmm işadamı olayım" diye özel bir tutkum yok.

6) tv ünlüsü/yıldızı. ay ben heyecanlanırım
  • der meister  (25.02.14 22:47:57)
Aktor muzisyen ressam. Hepsine de yetenegim var lan. :(

  • barbara herhalde barbara manken olan  (25.02.14 22:49:32)
Yurdum insaninin alayi aktor, bravaa

Politikaci olur benden, kendinden coskulu sesim en arka siraya mikrofonsuz gider
El kol hareketlerim de tam koyluye gardaslarim diye hitab eder gibi
Velev ki , ey, hoyt, daaaytt falan da derim

Olur olur. Politikaci aliym ben
  • cecilia  (25.02.14 22:52:09)
Aktör ya da ressam.

  • carnewa  (25.02.14 23:03:24)
yazar.
gerçi bilimci de olur ama işin içine sayılar, işlemler efendime söyliyim formüller girerse ben o işten çıkarım.
politikacı, aktör ya da tv ünlüsü/yıldızı olmak istemem.
  • legolasin son oku  (25.02.14 23:21:46 ~ 23:22:04)
akademisyen-bilim adamı

  • shafuck saiser  (25.02.14 23:23:39)
Aktor muzisyen ressam

  • matilda  (25.02.14 23:29:14)
"Aktör, müzisyen, ressam" derken kalabalık olmasın diye onları bir başlıkta toplamıştım. Hepiniz üçü birden olmak zorunda değilsiniz yoksa. İçlerinden birini seçebiliyorsunuz yani. :)

  • microfiction  (25.02.14 23:35:05 ~ 23:35:31)
amatör müzisyen hatta müzisyen demeyelim de müzikle uğraşan biri olarak hayatımı müzikten kazanmak isterdim. iyi müzisyenlerle çalmak, seyirci karşısına çıkmak, bazen iki kişi takılmak hep bana çok keyif veren şeyler. müziğin kendisini seviyorum.

uygulamalı fizikçi olmak isterdim, deneyler falan yapayım.
  • r_u_h  (25.02.14 23:37:35)
müzisyen

  • madeleine elster  (25.02.14 23:43:29)
Heykeltıraş olabilirdim, akademisyenlikte öğrenci eğitim kısmı bana göre değil araştırma kısmı olabilirdi. İkisini kombine ederek plastik cerrahiyi seçiyorum.

  • Lim5  (25.02.14 23:49:19)
yazar. ama aynı zamanda artık fiilen akademisyenlik yapmayıp ilgili bilim dalına farklı açılardan bakabilecek kapasitesi de bulunan, bilimi leziz bir anlatım ve bakış açısıyla yazabilen, ayrıca edebiyatı da kıvırabilen biri.

  • tedirginlik hucresi  (26.02.14 01:54:50)