Benim de soracaklarım var!

Pek bir sevgili, cevap verme iştahıyla yanıp kavrulan bünyeler. Size özel combo hazırladım, afiyetle şey ediniz:

1.) İlk sorum filmkoliklere gelecek. Nette filmlerin senaryolarını bulabileceğimiz bir kaynak var mı? Koskoca internette bir tane dahi İngilizce ya da Türkçe altyazısı olmayan Sid and Nancy filmi için soruyorum bunu. İş başa düştü artık, senaryosunu bulabilirsem, en baştan oturup kendim hazırlayacağım alt yazısını.
Direk filmi izleyerek altyazı çıkarmak da bir çözüm evet, ama çok kasıcı. Hazırdan yimek lazım azcık =)

2.) Bu rar arşivlerine nasıl şifre koyuyoruz yahu? Kurcalamadığım yeri kalmadı, bir türlü beceremedim =/

3.) Bu biraz cehalet ve merak sorusu, 100 puan değerinde =P
İnternette orada, burada hatta duyuruda insanlar e-mail adreslerini yazarken;
"denyo et denyomail nokta com" ya da "denyo[et]denyomail[nokta]com" gibi ibareler kullanıyor.
Neden direkt olarak "@" veya "." kullanmıyorlar?
E-mail adresleri reklam vb kar bazlı amaçlar tarafından siteler üzerinden taranıp alınabilir diye mi? Böyle birşey mümkün mü?
Ben sürekli normal şekilde yazıyorum mail adresimi (@ falan kullanarak yani) Kötü birşey mi yapıyorum?

4.) Duyuru'da uzun süre online olmadığımız zaman log out oluyoruz. Yeniden giriş yapmamız gerekiyor. Limon ve Ek$ibition'da ise bu durum yok. Bunun özel bir nedeni var mı? Duyuru da Limon ya da Ek$ibition gibi yapılamaz mı? Çok mu masraflı?
(bu soruyu direk compumaster'a mesaj atarak sorabilirdim ama, belki benim gibi merak edenler vardır diye şey ettim)

5.) Birşey daha soracaktım da, unuttum.. Neyse, önemli değilmiş demek ki..

Şimdiden teşekkür eder, öperim falan.

2- dosya-sağ tıkla-arşive ekle-gelişmiş-parola ayarla

  • ocanal  (21.05.09 15:24:41)
1- ahanda altyazı sana divxplanet.com

2- add to archive dedikten sonra advanced sekmesinde set passowrd var. ordan.

3- spam mailler yüzünden.
  • henry gale  (21.05.09 15:26:38 ~ 15:29:24)
3) tahminin doğru. o işi yapan programlar var.

  • teritori  (21.05.09 15:27:01)
1-) Direk çekim senaryosunu bulamazsınız. imdb den sinopsis leri oluyor. filmin ingilizce altyazısı bi yerden bulunup onun üzerinden ceviri yaparsanız kolay olur.

2-) cevaplanmış

3-)aynen siteler üzerinden taranıp alınabiliyo spam yağmuruna maruz kalmamak icin yapılan bir davranış, tavsiye ediyoruz.

4-)Moderasyon cevaplar.
  • rurouni  (21.05.09 15:28:39)
  • ocanal  (21.05.09 15:28:40 ~ 15:45:59)
  • el magico  (21.05.09 15:34:08)
O filmin altyazısı daha 1 ay önce yoktu piyasada.
Aramaya inandım yani, vurmayın =)
Zaten yeni daha, 1 hafta önce eklenmiş.
Divxplanet'te istek yapacaktım hatta, hali hazırda birinin istek yaptığını ve 2(!) yıldır beklediğini görünce umudumu tüketmiştim.
Sonuçta iyi geldi bu bünyeme, sağolun =)

Yine de senaryo bulabileceğim siteler varsa söyleyiverin, belki başka böyle uyuz filmlerle karşılaşırım ilerde =)
  • punkertifo  (21.05.09 15:36:16)
4) duyurunun aynı zamanda dışarıya da açık olmasıyla bi ilgisi olabilir belki. tabi boilteau'nun dediği gibi diğerlerinde de zaman aşımı olabilir.

  • jangara  (21.05.09 16:00:29)
5 - beggin

  • la traviata  (21.05.09 16:12:16)
5- bence combofix.

  • bryan fury  (21.05.09 17:53:16)