29 yaşında, bekar, kariyer sahibi kadın..

sizce evde kalmış kadın mıdır? değilse "evde kalma yaş eşiği" nedir? işbu soruda kendisinden bahsedilen kadın, evlenmek isteyen bir kadın.

not: "evde kalma gibi bir kurumu tanımıyorum." diyenler, sizi de saygıyla selamlıyorum, o başka.

edit: erkeğim genşler. yeşillendirmelere son verelim ;)

hayır.

  • Lim5  (24.02.14 12:21:23)
Değildir.

  • old possum  (24.02.14 12:21:57)
hayır. ama bir iki seneye seçicilik başlar evlenme süreci zorlanabilir.

  • 1917  (24.02.14 12:22:18)
alakası yok. evde kalmış nedir yahu. herkes evlenip, çoluk çocuğa karışacak diye bir kural yok. toplumun dandik normlarını boşverin. hayat sizin.

  • tuborg yesili  (24.02.14 12:22:46)
belki de kendi seçimidir evlenmemek? aynen öyle, evde kalma gibi bir kurum yok.

  • rock n roll  (24.02.14 12:22:46 ~ 12:23:49)
kendisi bilir onu. istediği halde evlenemiyorsa, bekar olduğu için kötü hissediyorsa falan evde kalmış deriz. evlilik konusunda bi sıkıntısı yoksa, istemediği için evlenmiyosa ya da evlenemiyor oluşunu dert etmiyosa bi şey demem ben.

kendini pazarlama meselesi işte bi yerde. nasıl gösteriyorsa, nasıl davranıyorsa ona göre düşünürüm. kimisi var "aaa garibim koca bulamamış yaa" dedirtiyo, kimi var "efendimisss" dedirtip diz çöktürüyo.

ayrıca bu duyuru da az sapık ortam değil ha. mesaj atmışlar hemen adama sjfskfls
  • der meister  (24.02.14 12:25:48 ~ 12:27:31)
evet evde kalmıştır.inanmak istemesek ne olucak.adını bu koymasak da başka bişey koysak ne olacak.kimseyle anlaşamaz ki o saatten sonra.tut ki kariyer sahibi.bi hayatı paylaşmayı beceremez.yapamaz.çok çok ılımlı biriyse belki ya da baya baya aşık olucak.ki o da bi süre götürür sadece.

özet: bence evlenin artık.
  • aşksız prens  (24.02.14 12:29:25 ~ 12:32:39)
kalmış evde
evde kalmış kriteri şuradan anlaşılır
bu arkadaş "çocuk" istiyorsa, çocuğun doğması için sağlıklı yaşların çoğunu geçirmiş, şimdi 35 e kadar doğurdu doğurdu sonrası çocuk için sıkıntılı.

E bugün birini bulsa, 1 2 sene nişan düğün şu bu, etti 31, sonra herifi tanıdı o bu, anca 1 çocuk yapar, hadi 2.

Ama ben özgürüm, çocuk falan istemem derse, tabiki evde kalmadı, daha gencecik kız.
  • cruseo  (24.02.14 12:30:23)
oha evde kalmış değilse nedir pek. şu an evlense belki doğal yollardan çoçuğu bile olmaz bu kadının. malesef.

  • mrthany  (24.02.14 12:30:29)
bulunduğu çevreye bakar o. yani biraz kalbur üstü zengin bir çevresi varsa ona göre de zengin bir damat bulursa 32 yaş falan normal sayılıyor evlenmek için. orta sınıf için gelmiş geçiyor bile yaşı.

  • yue  (24.02.14 12:33:42)
31 yaş, bekar ve kariyer sahibi biri olarak ben evde kalmadıysam o neden kalsın aşmak lazım, köylerde yaşamıyoruz artık..

  • redeath  (24.02.14 12:37:38)
evlenmek zorunda değil kimse. tercih etmiyordur evliliği ya da düşük görüyordur insanları, kendisine layık görmüyordur.

  • rock n roll  (24.02.14 12:38:09)
beni anlattınız. evde kaldığımı düşünmüyorum. kendi tercihimdir, hiç evlenmeyedebilirim. belki gayet sağlıklı bir ilişkim vardır. neden evde kalayım ki? zaten evleneceksem de çocuk yapmak için evlenirim..

  • kaputt  (24.02.14 12:39:29)
benim annem kariyer yapmış, gezmiş etmiş 28 yaşında evlenmiş. anne diyorum.

günümüzde hala bu insana "evde kalmış" diye bakan varsa öyle düşünene yazık.
  • patiska  (24.02.14 12:40:00)
der meister+1

İlaveten; kendisini çekemeyen varsa "evde kalmış" der ama bu onu "kız kurusu" yapmaz.
  • SiyamkedisiZorro  (24.02.14 12:41:07)
mesela ben evlenmeyeceğim, çocuk da yapmayacağım. şimdi bana evde kalmış denebilir mi, kendisi istememiş derler. kimsenin mecburiyeti yok evlenmeye çünkü.

  • rock n roll  (24.02.14 12:46:31)
dikkatli okuyun soruyu arkadaşlar, "evlenmek isteyen" diye belirtiliyor soruda.
ne zamandır istiyor olduğu önemli tabii.

  • icemint  (24.02.14 12:53:26)
Geçen hafta bir kız arkadaşla buluştuk, kahve, sohbet filan derken. Ortak bir arkadaşımız vardı uzun bir müddettir görüşemediğim, onu sordum.

Amaaan iyi işte, koca bulamadı duruyor öyle dedi. Ben de tuhaf tuhaf baktım öyle ama bir kıskançlık havası sezdim. Çünkü kız ikimizden de güzel, ikimizden de daha iyi bir kariyer yaptı. Aynı fakülteyi bitirdik ama kız üzerine gidip ABD de Bizans tarihi üzerine doktora yaptı.

Sonrada arkandan böyle konuşulsun. Tamamen çekememezlik. Biz evlendik te noooldu? Başımız göğe mi erdi? Tamam mutluyuz çok şükür de yani. Evlenince Légion d'honneur mı taktılar bize :)
  • old possum  (24.02.14 12:55:51 ~ 12:56:19)
Çabuk olsun kapı kapanıyor :) 30-31 e kalmasın..

  • redeath  (24.02.14 12:59:50)
illa birileri belli bi yaştan sonra evde kalacaksa 35+ olabilir heralde.

zaten üniversite 22 23 yaşında bitiyor. iş güç anca düzene koyar insan kendini.
  • elorelia  (24.02.14 13:59:19)
Numarasını verirsen durumu kendisine bildirmek istiyorum. Burdan söyleyemem.

  • armagan  (24.02.14 14:01:44)
35 artık evde kalma yaşı. ama çocuk falan kadın zorlanıyor o yaşa kalmıyor genelde. 40'dan sonra rafa kaldırıyoruz.

  • ozdek  (24.02.14 14:05:48)
gerçekten aşın bunu artık. hiçbir yerde kalmış değil.

çoook eski tarihlerde, kızların okula gitmediği, kocasına iyi yemek yapmak, banyoda sırtını keselemek, eve geldiğinde ayaklarını yıkamak, özetle ona her türlü hizmet için eğitildiği dönemlerde konu komşu kızın ev işlerindeki başarısını , oğluna ve kendilerine edeceği hizmetin kalitesini baz alarak kızı oğullarına alırmış. yani kızlar alınırmış. kocaya gidermiş. kimse tarafından işi beğenilmeyen kız da evde kalırmış.

şimdiki zamanla, o dönemin farkını uzun uzun anlatmayacağım. hepiniz farkındasınız zaten. şimdi aileler kızlarının kimseye hizmet etmesini istemiyor. hayat müşterektir modundalar. "kızın alınması", "kocaya verilmesi" gibi durumlar da söz konusu değil. bu eski zaman saçmalığını aşın artık. hiçbir yönüyle zamanla uyumlu olmadığı gibi öte yandan damgalayıcı, taciz edici bir sıfat.
  • sumuklu asilzade  (24.02.14 14:09:17 ~ 14:39:56)
çirkinse evde kalmıştır, güzelse kalmamıştır.

  • orpheus  (24.02.14 17:39:33)
potansiyel hayat arkadaşıdır, ama evlenme olmayacak. (bi defa izdivaç ettim, ziyadesiyle berbattı)

bi beş yıl sonra kendisiyle aynı evi paylaşabilirim. şimdilik daha günübirlik yaşamayı tercih ediyorum. beş yıl sonra beni bulsun.
  • namus ninjası  (24.02.14 17:43:56)
hayır değil. 29 yaş genç.

kiminle kıyasladığına bağlı. 15 yaşında evlenen ve 23'ünde 4 çocuk annesi olan kadınlarla kıyaslıyorsan geç kalmış olabilir. 35'inde evlenen ve doğal ya doğal olmayan yollarla (bir cevaba ithafen) 2-3 çocuk sahibi olan kadınlarla kıyaslanıyorsa genç.

yaşam enerjisi de önemli.
  • sayns  (24.02.14 17:48:58)