tedarik zinciri yönetimini nasıl bilirsiniz?

mühendis olup -endüstri değil- bu alanda yüksek yapmak, iibf mezunlarına oranla iş şansımı düşürür mü sizce? kalite sistemleri ile ilgili 2 yıllık çalışma tecrübem de var.

ayrıca buralarda yeni yeni duyuluyor sanıyorum. istihdamı var mıdır, piyasası ne civarlardadır, bu tip bilgiler geliyor mu kulağınıza iş çevrelerinden vs?

Alanınızı bilmiyorum, dolayısıyla çalışma alanınızda bir daraltma mı, genişletme mi yarattığını söylemek güç. Tedarik zinciri yönetimi imalat yapan her yerin olmazsa olmazı, bu yüzden bilcümle fabrikada Lojistik, Tedarik departmanlarında çalışabilir veya Tedarik Zinciri konusunda danışmanlık yapabilirsiniz. Başlangıç fiyatı ise tamamen sizin niteliklerinize bağlı. 1000'e de, 3000'e de başlayabilirsiniz denk getirirseniz.

Tüm bunlar sadece o alanda çalışmak istiyorsanız etkili olacaktır. Yüksek lisansınızı bir alanda yaptınız diye, illa o alanda da çalışmak zorunda değilsiniz. Ama sorarlar "Neden kalite sistemleri deneyiminiz varken, Tedarik Zinciri alanına kaydınız" diye.
  • aychovsky  (24.02.14 11:19:26)
ben tedarik zinciri yönetimi için departman kuranlar, büyük ve kurumsal firmalar şimdilik sadece diye biliyordum. benim amacım bu tarz yerlerde, üstüm başım kirlenmeden çalışmak. bir buçuk yıldır diğer türlüsünü görüyorum, sevemedim.

yaptığım iş de kalite sistemleri diye geçse de, üretime de iniyorum sık sık. işte ufak yer zorluğu.
  • john lee hooker  (24.02.14 15:55:47)
Departman kuranlar orta ve büyük işletmeler ama küçüklerde de bu işi yapan departman olmasa da kişiler bulunur. Ortalama bir 150 kişiyi geçti mi çalışan sayısı, bir şekilde departmanlaşma da organik olarak başlar. Büyük firmalarda da çok kişi olur. Güzel bir geçiş olur umarım sizin için.

  • aychovsky  (24.02.14 18:21:29)