ihtiyaç kredisi alıcam ama adıma kayıtlı fatura yok???

soru başlıktadır arkadaşlar. evimizdeki her türlü fatura ev arkadaşımın üzerine. elektrik,su,doğalgaz,adsl,telefon. banka kredisi almak için de adıma kayıtlı bir fatura olması gerekiyormuş. bu tür sorunla karşılaşıp da çözüm bulan birileri varsa yardımcı olun lütfen. ya da ne yapabilirim bi akıl verin..

nüfus müdürlüğüne veya muhtara gidip ikametgah alın.

  • erostrada  (21.05.09 14:21:52)
cep telefonu?

  • ozdek  (21.05.09 14:26:22)
kontörlü ne yazık ki

  • benefse  (21.05.09 14:30:51)
ssk ya da bağkur kaydınız varsa orda belirttiğiniz adresinizin de geçerli olması gerekiyordu (aynı dertten muzdarip olmuş olup 1 yıl önce böyle yapmıştım)

  • phonex  (21.05.09 14:33:32)
evet ikametgah işini görür...

  • benim de soyleyeceklerim var  (21.05.09 14:40:14)
aynı sorun bende de var. ikametgah da alamiyorum cunku onun icin de nufus mudurlugune faturayla gitmemiz gerekiyormus artik, bu nasil bir sacma sistem anlamadim...

  • alpinsamuray  (21.05.09 14:45:00)
ikametgahı muhtardan alacaksınız. faturayla gitmek de ne demek. adınıza elektrik, su, vs gibi abonelik yapabilmek için de ikametgah isteyecekler. ikmetgah için fatura, fatura için ikametgah. ikisi de birbirine yollasın. öyle saçma iş mi olur?

muhtarda da kaydınız memlekette falan gözüküyorsa daha da yapacak bir şey yok malesef. olsa olsa 7-8 lira verip eve bir telefon hattı daha alın adınıza. en hesaplı sabit ücretsiz tarifeden. maksat fatura bulunsun.
  • kibritsuyu  (21.05.09 15:47:14)
hane sahibi kim gorunuyorsa onu da yanına alıp nufusa gidiyorsun, orda senı o eve kaydediyorlar. kira sozlesmesınde adın geciyorsa arkadasa gerek yok gerci. sonra ikamet alıyorsun hemencecik.

  • bryan fury  (21.05.09 17:46:50)
muhtardan değil nüfus müdürlüğünden -ücretsiz ve anında - ikametgah alacaksınız

bu kadar...
  • inspectorjavert  (23.05.09 14:28:15)