Travmatize Edici Filmler?

Sayın duyuru sakinleri,

"İzlerken çok rahatsız olmuştum, travmatize olmuştum" dediğiniz, içerisinde travmatize edici nitelikte cinayet, tecavüz, şiddet vs gibi görüntüler bulunan filmleri söyleyip söz konusu sahnelerin içeriği (cinayet, tecavüz, şiddet vs) hakkında da bilgi verebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.

sodom'un 120 günü, sahne türü; hepsi

  • vizdilva  (22.02.14 21:17:17)
sodom +1. ne anlattığını, niye anlattığını idrak edebilmem aylar almıştı. sonradan sakin kafayla değerlendirmeleri okuyunca niye çekildiği konusunda bir fikrim oluşmuştu. güzeldi ama o zamanlar, "dominasyonlu bi abla" izletmişti sabahın 5'inde, hiç unutmuyorum o günü.

türünden kasıt nedir anlamadım.
  • der meister  (22.02.14 21:19:18 ~ 21:19:50)
herhalde srpski film'dir ki filmi genelde gözüm kapalı izledim. tecavüz ve şiddet diyelim geneline

  • aychovsky  (22.02.14 21:19:43)
irreversible tecavüz

  • madeleine elster  (22.02.14 21:20:19)
oldboy (korece oldeuboi) www.imdb.com

travmatize olmadim ama film bikac rahatsiz edici olaylar iceriyor. (iskence, sex vb.)

lakin cok guzel filmdi, yine olsa yine izlerim.
  • balli borek  (22.02.14 21:20:56)
barda tabi ki. alayı var.

  • nodrap  (22.02.14 21:23:13)
martyrs, şiddet.

  • mayaa  (22.02.14 21:26:30)
lilya 4-ever (sinirlerim bozulmuştu)
4 ay 3 hafta 2 gün

  • kaymaktutmayansicaksut  (22.02.14 21:28:35)
bu tarz filmler genelde iğrençliğe kayabiliyor. bu iğrençliğin daha önde olduğu filmler olarak pink flamingos, august underground's mordum. ilki cinsellik, ikincisi cinayet üzerine denebilir. bu tarz filmler için snuff kelimesi sana yardımcı olabilir. nekromantik de buraya eklenebilir.
diğer yandan daha normal gibi diyebileceğimiz zivot i smrt porno bande ve the last house on the left'i de deneyebilirsin. ikincisi tecavüz, ilki bi şekilde cinayet diyebiliriz.

  • tepedeki psychedelic adam  (22.02.14 21:32:39)
Barda'nın etkisinden hala kurtulamamış bi insanım. Bir de japon-çin savaşını anlatan bir film vardı ismini unuttum. Japon askerlerinin Çinli kadınlara tecavüzlerini ve işkencelerini filan gösteriyordu.Yani toplasan 20dk ama unutamıyorum.

  • blossom  (22.02.14 21:33:33)
Tecavuz, siddet vs yoktu ama izlemediysen Cronenberg in EXistenZ ini onerebilirim. Yeterince travmatize ediciydi, yasattigi dumurdan gunlerce kurtulamamistim. Son donemi haricinde Cronenberg in hemen hemen butun filmleri insani insani travmatize eder, sarsar zaten. Tavsiye ederim.

  • damdanakan  (22.02.14 21:33:46)
Ha bir de Haneke den Funny Games, Kubrick- A Clockwork Orange var. İkincisini muhtemelen izlemissindir. Ben izleyemiyorum o filmi.

Bir de Lars von Trier filmleri beni acayip rahatsiz eder. Onlara da bi bakmani oneririm.
  • damdanakan  (22.02.14 21:37:29)
Lilja 4-ever

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (22.02.14 21:42:38)
human trafficking

  • kaymaktutmayansicaksut  (22.02.14 21:58:59)
'Splice'. mümkünse izlemeyin.

  • archmage mahmut  (22.02.14 21:59:18)
Öncelikle herkese yanıtları için teşekkür ederim.
Söylenen filmlerden izlediklerim var izlemediklerim var.
Tahmin ettiğim kadarıyla çoğu "iğrenç"liğe kayan cinsten görüntüler barındırıyor.

"Midem kaldırmadı" ifadesine kaymadan rahatsızlık veren filmlerde hangileri öne çıkıyor acaba?
  • dark4lieth  (22.02.14 22:02:03)
anti-christ olabilir mi? çok kesme biçme yok diye hatırlıyorum? yoksa yanlış mıyım?

  • zebragibi  (22.02.14 22:07:59)
angst, man bites dog, henry the serial killer
üç filmde de cinayet sahnelerinin kendiliğindenliği.

  • sanal hayvan  (22.02.14 22:21:54)
bir de 9-10 yaşlarındayken ömer muhtarı izlediğimde travmatize olmuştum, savaşçıların üzerinden tanklarla geçiyorlardı.. gece zor uyumuştum, hala o filmin bahsi geçince ürperirim. damn you kanal 7!

  • vizdilva  (22.02.14 22:47:23)
funny games. haneke'nin filmler genelde rahatsız edicidir.

  • ozymandias10  (23.02.14 01:10:24)